BİRLEŞMİŞ MİLLETLER HABERLERİ

GIDA KAYBI VE GIDA İSRAFI FARKINDALIK GÜNÜ

gida-kaybi-ve-gida-israfi-farkindalik-gunu Fazla Gıda, dünyada ilk defa uygulanan Uluslararası Gıda Kaybı ve Gıda İsrafı Farkındalık Günü’nü kutluyor.

BUGÜN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ

-bugun-3-aralik-dunya-engelliler-gunu Uluslararası düzeyde var olan Dünya Engelliler Günü 1992 yılında Birleşmiş Milletler tarafından oy birliği ile kabul edilmiştir.

GELECEK TURİZMDE BAŞVURU TARİHİ UZATILDI

gelecek-turizmde-basvuru-tarihi-uzatildi Bölgelerinin doğasını, kültürünü, tarihi yerlerini ve ürün çeşitliliğini turizme kazandırmaya yönelik yenilikçi fikirleri olanlar için başvurular 28 Haziran’a kadar devam edecek.

DÜNYA NÜFUSUNUN YÜZDE 9’UNU YAŞLILAR OLUŞTURUYOR

dunya-nufusunun-yuzde-9unu-yaslilar-olusturuyor Dünya nüfusunun sadece yüzde 9’unu 65 yaş ve üstü insanların oluşturduğu gözlendi.

DÜNYADA 750 MİLYON KİŞİ OKUMA YAZMA BİLMİYOR

dunyada-750-milyon-kisi-okuma-yazma-bilmiyor Son 50 yıldır okuma yazma oranında önemli artışlar kaydedilirken, dünya üzerinde hala 750 milyon kişinin okuma yazma bilmediği belirlendi.

DÜNYADAKİ YAŞLI NÜFUSU HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

dunyadaki-yasli-nufusu-her-gecen-gun-artiyor 2017 itibarıyla dünya üzerinde, yaşı 60 ve üstü olan 962 milyon kişi yaşarken, bu rakamın 2050’de 2,1 milyara ulaşması bekleniyor.

İSTANBUL NÜFUSUYLA 129 ÜLKEYİ GERİDE BIRAKTI

istanbul-nufusuyla-129-ulkeyi-geride-birakti Türkiye nüfusunun yüzde 18,6’sını barındıran İstanbul, dünyada 201 ülkeden 129’unu geride bıraktı.

TÜRKİYE DÜNYANIN EN OBEZ DÖRDÜNCÜ ÜLKESİ

turkiye-dunyanin-en-obez-dorduncu-ulkesi- Türkiye dünyanın en obez ülkeleri sıralamasında dördüncü sırada yer aldı.

ÖZACAR’DAN '10 ARALIK DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ' MESAJI

ozacardan-10-aralik-dunya-insan-haklari-gunu-mesaji Özacar, bu günün insan olmanın getirdiği, insan onurunun doğal bir sonucu olan insan haklarının özel ve anlamlı bir günü olduğuna vurgu yaptı.

DÜNYA’DA AÇLIK ARTIŞA GEÇERKEN OBEZ NÜFUSU YÜZDE 13’E ULAŞTI

dunyada-aclik-artisa-gecerken-obez-nufusu-yuzde-13e-ulasti Dünyada 2000’li yılların başında azalma eğilimine giren küresel açlık, 10 yıllık aranın ardından tekrar tırmanmaya başladı.

CHP'Lİ ERKEK: "GÜLPINARLILARIN SESİNE KULAK VERİN!"

chpli-erkek-gulpinarlilarin-sesine-kulak-verin CHP Çanakkale Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Muharrem Erkek'ten Ayvacık Gülpınar açıklaması geldi.

DÜNYA ÜLKELERİNİN ORTAK GÜNDEMİ; MÜLTECİLER

dunya-ulkelerinin-ortak-gundemi-multeciler Türkiye'de geçtiğimiz yıl yaklaşık 2 milyon 900 bin mültecinin barındığı saptandı.

TÜRKİYE’DE İSTATİSTİKLERLE KADIN

turkiyede-istatistiklerle-kadin Her yıl 8 Mart’ta kutlanan Dünya Kadınlar Günü, Türkiye’de ilk olarak 8 Mart 1921 yılında kutlanmıştır.

ÖZACAR’IN '10 ARALIK DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ' MESAJI

ozacarin-10-aralik-dunya--insan-haklari-gunu-mesaji Başkan Özacar, "İnsan hak ve özgürlüklerinin herkes için hayata geçirildiği bir ülke ve dünya özlemiyle 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü kutlu olsun" dedi.

Muharrem Erkek'ten 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Açıklaması

muharrem-erkekten-8-mart-dunya-kadinlar-gunu-aciklamasi Erkek, "Barıştan yana tavır koyan tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü" kutlu olsun.

Çeşmelerden Su İçmek Haktır!

cesmelerden-su-icmek-haktir 22 Mart Dünya Su Günü ile ilgili ortak basın açıklaması yapıldı.

İnsanlık Büyük Bir Sınavdan Daha Geçiyor!

insanlik-buyuk-bir-sinavdan-daha-geciyor Çanakkale Tabip Odası basın açıklaması yaptı.

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ