Ekonomi

İHRACAT ORANI YÜZDE 5,9 ARTTI

ihracat-orani-yuzde-59-artti Ocak ayı dış ticaret istatistiklerini açıklanırken, ihracat oranın yüzde 5,9 arttığı saptanırken, ithalat oranın yüzde 27,2 oranında azaldığı görüldü.

GÜRER "ASGARİ ÜCRET EN AZ 2 BİN 200 TL OLMALI

gurer-asgari-ucret-en-az-2-bin-200-tl-olmali CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, asgari ücretin vergi dışı tutulması ve en az 2 bin 200 TL olması gerektiğini söyledi.

TÜRKİYE’YE EN FAZLA TURİST RUSYA’DAN GELDİ

turkiyeye-en-fazla-turist-rusyadan-geldi Türkiye’nin en çok hangi Avrupa ülkelerinden misafir ağırladığı belli oldu.

LEZİTA YENİ BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ İLE SATIŞ AĞINI BÜYÜTÜYOR

lezita-yeni-bolge-mudurlukleri-ile-satis-agini-buyutuyor Lezita, satış ağının önemli bir parçası olan bölge müdürlüklerinin sayısını İzmir ve Çanakkale ile 14’e ulaştırdı.

TÜRKİYE’NİN BEŞ BÜYÜK İLİ DÜNYANIN EN PAHALI ŞEHİRLERİ LİSTESİNDE

turkiyenin-bes-buyuk-ili-dunyanin-en-pahali-sehirleri-listesinde Dünyadan farklı şehirlerin yaşam maliyeti endeksleri açıklanırken, Türkiye’den İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya’nın da bu listede olduğu görüldü.

TÜRKİYE’NİN YÜZDE 33’ÜNDE KREDİ KARTI VAR

turkiyenin-yuzde-33unde-kredi-karti-var Ülkelerin kredi kartına sahip olma oranları belli olurken, Türk halkının yüzde 33’ünde kredi kartı olduğu saptandı.

İŞSİZ SAYISI 3 MİLYON 531 BİN KİŞİYE ULAŞTI

issiz-sayisi-3-milyon-531-bin-kisiye-ulasti Temmuz ayı itibarıyla Türkiye genelindeki 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsizlik oranı yüzde 10,8 seviyesinde gerçekleşti.

ZİNCİR MARKETLER 2 AY BOYUNCA % 10 İNDİRİM YAPACAK

zincir-marketler-2-ay-boyunca--10-indirim-yapacak Bakan Pakdemirli, "Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı" hakkında açıklamalarda bulundu.

ENFLASYON RAKAMLARI AÇIKLANDI

enflasyon-rakamlari-aciklandi Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre 2018 yılı Eylül ayı enflasyon oranı açıklandı.

GELİBOLU'DA EV FİYATLARI ÇANAKKALE 1915 KÖPRÜSÜ'NÜN ETKİSİYLE FIRLADI

geliboluda-ev-fiyatlari-canakkale-1915-koprusunun-etkisiyle-firladi Projenin duyurulmasından bugüne konut satış fiyatları Gelibolu'da yüzde 66 arttı.

İŞVERENLERİN İŞE ALIM BEKLENTİLERİ OLUMLU

isverenlerin-ise-alim-beklentileri-olumlu 2018 yılının son çeyreğinde Türk işverenlerin yüzde 19’u istihdam artışı yaşanacağını dile getirirken, yüzde 11’i istihdamda azalma öngörüyor.

SOSYAL AĞLAR ÜZERİNDEN SATIŞ YAPANLARIN SAYISI 1 MİLYONU AŞTI

sosyal-aglar-uzerinden-satis-yapanlarin-sayisi-1-milyonu-asti Türkiye’de herhangi bir sosyal ağ üzerinden satış yapanların sayısı 1 milyonu aştı.

EN ÇOK ONLİNE GİYİM MAĞAZALARI REKLAMA PARA HARCIYOR

en-cok-online-giyim-magazalari-reklama-para-harciyor E-ticaret sitelerinin yarısı reklamlara yıllık bin dolar veya daha az yatırım yaptı.

TÜRKİYE’DE TOPLAM AVM ALANI 500 BİN METREKARE ARTTI

turkiyede-toplam-avm-alani-500-bin-metrekare-artti 2018 yılının ilk 6 ayında Avrupa’daki toplam alışveriş merkezi alanı 2,4 milyon metrekare arttı.

TÜRKİYE’YE GİRİŞ YAPAN TURİST SAYISI YÜZDE 29 ARTTI

turkiyeye-giris-yapan-turist-sayisi-yuzde-29-artti 2018’in ilk 6 ayında ülkemize giriş yapan turist sayısı yüzde 29 artarken, ziyaretçi sayısının 18,91 milyon kişiye ulaştığı tespit edildi.

TURİZM GELİRLERİNDE REKOR ARTIŞ

turizm-gelirlerinde-rekor-artis 2018 yılının ikinci çeyreğindeki turizm gelirleri bir önceki yılın aynı çeyreğine oranla yüzde 30,1 artarak, 7 milyar 44 milyon 591 bin dolara ulaştığı görüldü.

YOLCU TAŞIMA REKORU ATATÜRK HAVALİMANI’NIN OLDU

yolcu-tasima-rekoru-ataturk-havalimaninin-oldu Atatürk Havalimanı'nın ağırladığı yolcu sayısı 32 milyon 558 bin 271 olarak belirlendi.

İSTANBUL’UN KONUT FİYATI EN UCUZ İLÇESİ ESENYURT OLDU

istanbulun-konut-fiyati-en-ucuz-ilcesi-esenyurt-oldu İstanbul ilçeleri arasında en düşük konut metrekare fiyatına Esenyurt sahip oldu.

TÜRKİYE’DE HER 100 MEZUNDAN 61’İ İŞ BULUYOR

turkiyede-her-100-mezundan-61i-is-buluyor 2017 yılında Türkiye’de lise ve üniversite dâhil olmak üzere 20 ila 34 yaş arası eğitim hayatını tamamlayan her 100 kişiden 61’inin iş bulduğu belirlendi.

DÜNYANIN EN PAHALI ŞEHİRLERİ BELLİ OLDU!

dunyanin-en-pahali-sehirleri-belli-oldu- Zürih'in birinci olduğu listede İstanbul 67'nci sırada yer aldı.

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ