GELİBOLU GASTE HABER SİTESİ SATILIKTIR

Ak Partide Hareketli Saatler Yaşandı

ak-partide-hareketli-saatler-yasandi

Ak Parti İlçe Teşkilatında aday adaylığı başvuruları yapıldı.
01 Kasım 2013 Cuma 18:02

Gelibolu Ak Parti İlçe Teşkilatında hareketli günler yaşanıyor.

Belediye Başkan aday adaylığı ve İl Genel Meclisi aday adaylığı başvurularını yapan aday adaylarının hareketliliğe neden olduğu son günlerde Ak Parti İlçe Teşkilatında tatlı bir heyecan yaşanıyor.

Ak Parti Gelibolu İlçe Başkanı Mahmut Çetin'e yapılan aday adaylığı başvurularının ardı arkası kesilmedi.

Geçtiğimiz günlerde Gelibolu Belediye Başkanlığı aday adaylığını açıklayan Mimar Aygen Akdağ seçime tek aday olarak mı katılacak söylentileri yapılırken, bir yandan da kulislerde adı sıkça Ak Parti Gelibolu Belediye Başkan aday adayı olarak dolaşan Recep Omaç'ın başvurusu bekleniyordu. Omaç cephesinden beklenen başvuru olmadı ama son dakikada bir başka aday adayı başvurusunu yaparak Ak Partinin Gelibolu Belediye Başkan adaylığına aday oldu.

Mimar Aygen Akdağ'ın ardından Ak Parti adına Gelibolu Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan ikinci isim 
Gelibolu Piri Reis Meslek Yüksek Okulu Turizm Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mesut Bozkurt oldu. Müteahhit Mehmet Eligül son dakikada başvuru yaparak üçüncü aday adayı oldu. Son dakikalarda gelişen bu aday adaylığı başvurusu sonrası Ak Partide Gelibolu Belediye Başkanlığı için üç aday adayının yarışacağı belli oldu.

Ak Partide bir diğer hareketlilik nedeni de İl Genel Meclisi üyeliği için yapılan başvurulardı.

Bu konuda eski Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Ege, eski yönetim kurulundan Osman Kayışoğlu, Gelibolu esnaflarından Necati Tarıman, muhasebeci Müslüm Kaptan ve son olarakta Gelibolu Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Tamer Altunay aday adaylığını açıkladı.

Aday Adaylarından İsmail Ege İlçe Başkanlığından sonra İl Genel Meclisinde de hizmet etmek istediğini belirtirken, Osman Kayışoğlu, Necati Tarıman ve Müslüm Kaptan da amaçlarının Gelibolu'ya hizmet etmek olduğunu belirttiler. Son başvuruyu yapan Tamer Altunay ise, "zamanında Teşkilat Başkanlığı yaptığım, Ak Partide şuan ki mevcut yönetimin davetiyle Ak Parti İl Genel Meclis üyeliğine aday adayı oluyorum" dedi.

Ak Parti Gelibolu İlçeTeşkilatında bir başka gelişmede Evreşe Belde Belediye Başkanı Dr. Ali Kamil Soyuak'ın Evreşe Belde Belediye Başkanlığına yeniden aday olmasıydı.

Haber : Osman Okan


Haber okunma sayısı: 2556Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ