TİGEM PERSONEL ALIMI YAPACAK

tigem-personel-alimi-yapacak

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (Tigem) taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere 17 İşletme Müdürlüğüne gerekli öğrenim şartlarını taşıyan mezunlardan 145 personel alımı yapacak.
16 Aralık 2020 Çarşamba 11:49

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (Tigem) taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere 17 İşletme Müdürlüğüne gerekli öğrenim şartlarını taşıyan mezunlardan 145 personel alımı yapacak.

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğüne Ziraat Mühendisi, Veteriner Hekim, Tekniker ve Teknisyenden oluşan 145 kişilik personle alımına başvuruda bulunmak isteyenlerin taşıması gereken şartlar şu şekildedir:

Fakültelerin / Yüksekokulların / Meslek Liselerinin veya denkliği Yükseköğretim Kurulunca onaylanmış, yurtiçi veya yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarının pozisyonu belirtilen bölümlerinden mezun olmak.

Son başvuru tarihi itibarıyla 2020 Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 (lisans mezunları için), KPSSP93 (önlisans mezunları için) ya da KPSSP94 (ortaöğretim mezunları için, 24.12.2020 tarihinde açıklanan sonuç geçerli olacaktır) puan türünden en az yetmiş (70) puan ve üzeri almış olmak.İlan metnindeki şartları taşıyan adaylar, başvurularını 21.12.2020 - 31.12.2020 tarihleri arasında TİGEM İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığına elden veya posta (İadeli taahhütlü veya kargo) ile yapabileceklerdir.

Giriş sınavının yazılı bölümüne katılmaya hak kazanan adaylar, ilanda belirtilen mezun olunan programa göre KPSSP3, KPSSP93 ya da KPSSP94 puan türünden en yüksek puanı alan adaydan başlamak ve atama yapılması planlanan pozisyon sayısının on (10) katını geçmemek üzere sıralamaya tabi tutularak belirlenecektir.

Giriş sınavının yazılı bölümü, 06.02.2021 Cumartesi günü saat 10.00’da Gazi Üniversitesi Ölçme ve Değerlendirme Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Ankara’da tek oturumda yapılacaktır. Sınav, çoktan seçmeli 80 sorudan oluşacak ve sınav süresi 100 dakika olacak.

Yazılı sınavda başarılı olan adaylar Ankara’da sözlü sınava tabi tutulacak olup, sözlü sınav tarihi, yeri ve saati Tigem (www.tigem.gov.tr) internet sayfasında ayrıca ilan edilecek.


Haber okunma sayısı: 3101

Maskeci


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER