CHP'Lİ ERKEK: “100 YIL ÖNCEKİ GİBİ AYNI İNANÇ VE HEYECANLA

-chpli-erkek-100-yil-onceki-gibi-ayni-inanc-ve-heyecanla

Muharrem Erkek; "Vapurdan inenlerin Samsun topraklarına attıkları ilk adım, kurtuluşun ve kuruluşun da ilk adımıydı" dedi.
18 Mayıs 2019 Cumartesi 18:56

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, kurtuluşun ve kuruluşun ilk adımı olan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. "100 yıl önceki gibi aynı heyecan ve aynı inançla geleceğimize, Cumhuriyetimize sahip çıkıyoruz" diyen Erkek, şunları kaydetti:  

"16 Mayıs 1919 günü İstanbul’dan yola çıkan umut yüklü, inanç ve kahramanlık yüklü vapur 19 Mayıs'ta Samsun'a vardığında, artık bu topraklarda hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktı. Vapurdan inenlerin Samsun topraklarına attıkları ilk adım, kurtuluşun ve kuruluşun da ilk adımıydı. Samsun'da demirleyen vapur aslında bağımsızlık taşıyordu. Bir grup yöneticinin yabancıların çıkarları doğrultusunda plan yaptığı, şahsi ikbalini düşündüğü, işgal altındaki bir ülkede sadece plan yapan değil, tarih yazan Mustafa Kemal Atatürk'ü taşıyordu Bandırma Vapuru. İşte bu adımın üzerinden bir asır geçti. 100 yıl önceki gibi aynı heyecan ve aynı inançla geleceğimize, Cumhuriyetimize sahip çıkıyoruz. 19 Mayıs'ın 100'üncü yıldönümünde, o dönemde var olan, Atatürk’ün idamını isteyen, Cumhuriyete düşman olan zihniyetin bugün de var olduğunu, onu unutturmaya, silmeye çalışanların hâlâ çabaladığını görünce, Atatürk'ün büyüklüğü bir kez daha anlaşılıyor. Tüm bunlara karşı Cumhuriyeti koruyacak güç de Atatürk'ün aklında belliydi: Gençlik. ‘Gençler! Benim gelecekteki emellerimi gerçekleştirmeyi üstlenen gençler! Bir gün bu memleketi sizin gibi beni anlamış bir gençliğe bırakacağımdan dolayı çok memnun ve mesudum’ derken, Büyük Nutkun son satırlarında gençlere seslenip, onlara Cumhuriyeti koruma görevi verirken aynı inanç ve güven içindedir. Partimizin MYK toplantısını gerçekleştirdiğimiz, bağımsızlık ateşinin yakıldığı Samsun’dan selam olsun Büyük Atatürk'e ve onun izinden gidenlere. 19 Mayıs kutlu olsun!"Haber okunma sayısı: 1356Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ