AB OKUL ORTAKLIĞI PROJESİ ERASMUS

ab-okul-ortakligi-projesi-erasmus

Gelibolu Mehmet Akif Ersoy Mesleki Teknik Anadolu Lisesi'nden öğretmen ve öğrenciler, Erasmus Avrupa Birliği Okul Ortaklığı Değişim Projesi kapsamında Mayıs ayında İtalya'ya gidecek.
11 Mart 2019 Pazartesi 14:13

Gelibolu Mehmet Akif Ersoy Mesleki Teknik Anadolu Lisesi'nden öğretmen ve öğrenciler, Erasmus Avrupa Birliği Okul Ortaklığı Değişim Projesi kapsamında Mayıs ayında İtalya'ya gidecek.

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen, AB ve Türkiye'nin desteklediği, Gelibolu Mehmet Akif Ersoy Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Erasmus + AB Okular Arası Değişim Ortaklığı projesi "Walls and Bridges" kapsamında okuldan 2 öğretmen ve 3 öğrenci, 18-24 Şubat 2019 tarihleri arasında 1 hafta sürecek ve Agrupamento De Escolas Dr. Jorgea Meslek Lisesinin davetlisi Potekiz'in Tavira kentinde bulundular."Walls and Bridges" isimli proje kapsamında Portekiz'in başkenti Lizbon, Tavira, Faro ve Ville real kentlerine geziler düzenlendi. Aralarında İtalya, İsveç, İspanya, Macaristan, Portekiz ve Türkiye'nin bulunduğu 6 ülkeden öğretmen ve öğrenciler Portekiz'de buluştular. Öğrenciler Portekizli ailelerin evlerinde kaldılar ve oldukça keyifli ve unutulmaz 5 gün yaşadılar.

Proje kapsamında 6 ülkenin okulları, yaşadıkları şehirler, kültürleri ve okul ortamları öğrenciler tarafından hazırlanan sunumlarla ve birlikte yapılan etkinliklerle tüm katılımcılar izlediler. Tüm proje ortağı ülkelerle ilgili bilgiler edinildi. Portekizli aileler tüm 6 ülkeden gelen öğrencilerle oldukça yakından ilgilendiler, hatta yanlarına beslenme ve ceplerine harçlık koyan aileler, öğrencileri oldukça mutlu ettiler.Karşılıklı iletişim, kültürel yaklaşım ve yakın arkadaşlıkların kurulduğu proje oldukça başarılı geçti. Öğrenciler Avrupanın 5 farklı ülkesinden yeni arkadaşlıklar kurdular. Aktarmalı uçuş noktaları olan Fransa - Paris ve Holanda - Amsterdam kültürel gezileri de yer aldı.

Okul müdürü İlker Can ve okul AB ve GMKA proje sorumlusu İngilizce Öğretmeni Haydar Levent ve katılımcı öğrenciler, okulun tanıtımı, Gelibolu ve Türkiye sunumları olmak üzere yaptıkları etkinlikler ile okulu başarılı bir şekilde temsil ettiler. Bir sonraki buluşma 3 öğretmen ve 3 öğrencinin katılımıyla Mayıs ayında İtalya - Volterra'da yapılacak.      


Haber okunma sayısı: 985

Reklam Alanı - 3


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ