BU CANA NASIL KIYDILAR?

bu-cana-nasil-kiydilar

Saros körfezi Bolayır Fonyaz koyu açıklarında bir Yunus balığı ölmüş olarak bulundu.
03 Ağustos 2019 Cumartesi 19:51

Saros körfezi Bolayır Fonyaz koyu açıklarında bir Yunus balığı ölmüş olarak bulundu.

Gelibolu'ya bağlı Bolayır köyü Saros körfezi açıklarında denizin yaklaşık 200 metre içerisinde ucu karada bulunan bir taşa bağlanmış ölü Yunus balığı bulunması üzerine yetkililer harekete geçti.    

   
Muhtemelen dün bir ucu taşa bağlanmış bir ucu da kuyruğuna bağlanmış ip ile ölüme terk edilen Yunus balığını tesadüfen gören ve denizden kenara çeken Yurdaer Akça, durumu Jandarma ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen Jandarma ve Çanakkale Sahil Güvenlik ekipleri incelemede bulundu.Ucu karada bir taşa bağlı ip ile Saros körfezi Bolayır Fonyaz koyu açıklarında kuyruğundan bağlanmış halde denizde ölü bulunan Yunus balığının ağzında balık ağları olması olayın bilinçli yapılmış olduğunu gösteriyor.  

Tesadüfen Yunus balığını gören ve deniz kenarına çekerek ilgililere haber veren Yurdaer Akça, Yunus balığının kıyıda bulunan taşa bağlanan bir ip ile ölüme terkedilmiş olduğunu, balık yasağı olmasına rağmen ölü Yunus'un ağzında balık ağları olduğuna dikket çekti.Jandarma ve Sahil Güvenlik ekipleri tarafından yapılan ilk incelemenin ardından Yunus balığını bilinçli olarak ölüme terk eden kişi yada kişilerin bulunması için araştırma yapılıyor.

 Haber : Osman Okan 

          


Haber okunma sayısı: 1783Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ