BU DA NE ŞİMDİ?

bu-da-ne-simdi

Gelibolu Belediyesi tarafından yapılan bu işe akıl sır ermiyor.
30 Temmuz 2020 Perşembe 15:51

Gelibolu Belediyesi tarafından yapılan bu işe akıl sır ermiyor.

Bu da ne şimdi, diye sormak ve cevabını almak lazım?

Gazi Süleyman Paşa Mahallesi Menekşe Sokak güzergahında yer alan bu tabela hangi akla hizmet bu şekilde dikilmiş açıklanması gerekir. 

Yaya kaldırımının tam ortasına ve engelli rampasının başlangıcına bu tabelayı diken mühendis, teknisyen, işçi hiç düşünmez mi buradan bir engelli tekerlekli sandalyesi ile geçebilir mi? Bu tabelayı yaya kaldırımının tam ortasına diken kişi bunun analizini, ölçümüni yapmış mıdır? Yoksa nasıl olsa tabelanın iki ayağı arasından geçilebilir diye mi düşünmüştür?

Gelibolu Belediyesinin ilgili birimi bu yanlıştan dönmeli ve buna benzer yapılan yada yapılacak olan işler varsa bir daha gözden geçirmelidir. Çok mu zor bunu akıl etmek, illa ki uyarılmak mı gerekiyor?

Tabii sadece tabela değil, dikilmiş olan ağaç fidanları da aynı şekilde hassiyetle dikilmelidir, oradan geçecek olan özellikle tekerlekli sandalye kullanan kişilerin durumu gözardı edilmemelidir. Yol nasılsa geniş, fazla trafikte yok diye düşünmek sadece doğalın dışına çıkmak ve olması gerekeni yapmamak değil aynı zamanda saygısızlıktır. 

Engelliler zaten kamu kurum ve kuruluşlarının yüzde doksan dokuzuna giremiyor, zaten özel sektöre ait işyerlerine ve neredeyse hiç bir yere kendi başlarına girip çıkamıyorlar bunu herkese açık kamusal alanlarda bari yaşamasınlar.

Yetkili birimler bu tür konularda daha dikkatli olmalı, yanlışları acilen düzeltmelidirler.

Haber : Osman OkanHaber okunma sayısı: 2370

Saklı Bahçe Petshop


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ