BÜLENT ÖZ '29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI' MESAJI

bulent-oz-29-ekim-cumhuriyet-bayrami-mesaji

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
28 Ekim 2019 Pazartesi 11:36

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Türk milletinin ezelden ebediyete uzanan tarihi yolculuğunda, geldiğimiz bu kutlu günde Cumhuriyet’imizin kuruluşunun 96. Yılına erişmenin gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. 96 yıl önce çağdaş ve laik bir ülkenin temelleri atılırken yapılan devrimler; bugün cumhuriyetin sağladığı değerlerin ve kazanımların önemini daha da anlamlı kılıyor.

Her alanda tam bağımsızlığı, özgürlüğü, ulusal egemenliği ve çağdaşlaşmayı amaçlayarak başlattığı ulusun kurtuluş savaşını zaferle taçlandıran Mustafa Kemal Atatürk‘ün öncüsü ve önderi olduğu Türk Milletinin bu büyük başarısı, Türkiye Cumhuriyeti ile anıtlaştırılmış ve Türk Ulusunun bağımsızlığı, özgürlüğü ve egemenliği tüm dünyaya kabul ettirilmiştir. Atatürk önderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti; akıl ve bilim temelinde yükselerek, çağdaş uygarlık yolunda emin adımlarla ilerlemeye başlamıştır.

İlanıyla birlikte Türkiye’de milletin egemenliği kayıtsız, şartsız yine milletin kendi eline teslim etmiş olan Cumhuriyet; fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller sayesinde bugünlere ulaşmış, milletimizin üstün fazilet ve fedakârlıklarıyla temellenmiş ve güçlenmiştir. Bu bağlamda Türkiye Cumhuriyeti'nin her karışında şehit kanı olan toprakları ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunmak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimleriyle aydınlanmış yolda emin ve güçlü adımlarla ilerlemek, bu değerleri gelecek kuşaklara teslim etmek bizlere verilmiş en büyük sorumluluktur. Yürekten inancım şudur ki; Cumhuriyetimiz ve demokrasimiz genç nesillerin omuzlarında daha da yücelecek ve ülkemiz muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkacaktır.

Büyük önderimiz Atatürk’ün eşsiz dehasının eseri olan Cumhuriyetimizin 96. yıl dönümünü kutlamanın onurunu ve coşkusunu yaşamanın sevinci içerisinde; Halkımızın Cumhuriyet Bayramınızı kutluyor, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün şehitlerimizi, gazilerimizi ve isimsiz kahramanlarımızı saygıyla anıyorum. Bayramımız kutlu olsun!

  

Haber okunma sayısı: 882Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ