ÇAMLIK YİNE ÇÖP İÇİNDE

camlik-yine-cop-icinde

Gelibolu Nuri Erer Çamlığı geçmiş yıllarda olduğu gibi yine adeta çöplük olmuş.
18 Haziran 2020 Perşembe 15:13

Gelibolu Nuri Erer Çamlığı geçmiş yıllarda olduğu gibi yine adeta çöplük olmuş.

Gelibolu da eski belediye başkanlarından Nuri Erer tarafından ağaçlardırılan ve ilçe sakinlerinin en çok tercih ettiği mesire alanlarından biri olan Gelibolu Nuri Erer Çamlığı yaz mevsimi ile birlikte yine piknikçilerin akınına uğrarken sağa sola atılan çöplerle gündem oldu.

Koronavirüs Kovid-19 nedeniyle yasaklanan sahiller ve piknik alanları yasakların kalkmasıyla birlikte yine eski hareketli günlertine dönüş yaptı ama bu alanalrı kullanan kişilerin çöplerini rastgele çevreye atması yada bırakması sonrası ortaya hiçte istenmeyen görüntüler çıkmaya başladı.Geliboluluların hafta sonları piknik yaptığı alanların başında gelen Nuri Erer Çamlığı geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da tüm uyarılara rağmen çöplerini rastgele çevreye atan sorumsuzlar yüzünden çirkin görüntülere sahne oluyor.

Piknik yapıp, yiyip için artıklarını ve özellikle poşetlerini orta yere bırakarak gidenler insan mı diye düşünmeden edilemiyor. Doğa mı insana muhtaç yoksa insan mı doğaya sorusunu herkes kendine sormalı ve ona göre davranmalı.

İnsan olup olmadıkları bile tartışılan bu kişiler, atıklarını sağa sola rastgele atmaları dışında bir de bunların üzerine belediyeye ait çöp konteynerini yolun ortaya çekmeye de utanmamışlar. Bu görüntüler Gelibolu'ya da ülkemizin hiç bir yerine de yakışmıyor ve bunu yapanlar ne yazık ki aramızda dolaşıyorlar.

Haber : Osman OkanHaber okunma sayısı: 3652

Haberin etiketleri:

gelibolu, çamlık, piknik, nuri erer, çöp, doğa, insan,


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ