ÇANAKKALE TABİP ODASI COVİD-19 MESLEK HASTALIĞI KABUL EDİLSİN

canakkale-tabip-odasi-covid-19-meslek-hastaligi-kabul-edilsin

Çanakkale Tabip Odası Başkanlığı,"Bugün itibariyle ülkemizde 65 hekim, 145 sağlık çalışanı Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti".
11 Kasım 2020 Çarşamba 22:36

Çanakkale Tabip Odası Başkanlığı, "Bugün itibariyle ülkemizde 65 hekim, 145 sağlık çalışanı Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti". 

Çanakkale Tabip Odası Başkanlığı tarafından yapılan basına ve kamuoyuna başlıklı açıklamada, bugün itibariyle 65 hekim ve 145 sağlık çalışanının Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettipi ifade edildi. 

Çanakkale Tabip Odası Başkanlığı tarafından yapılan açıklama şöyle: 

"Bugün itibariyle ülkemizde 65 hekim, 145 sağlık çalışanı Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti". Salgına karşı yeterli önlem alınmaması, etkili bir mücadele yürütülmemesi; salgınla mücadelenin sağlık çalışanları  ve sağlık kurumları üzerinden hekim, yapılması nedeniyle sağlık çalışanları olarak tükendik. 

Tükendiğimizi hep birlikte güçlü bir şekilde dile getirmek, tükenmeden, ölmeden, emeğimizin hakkını alarak çalışabileceğimiz bir sağlık ortamı için, biz Çanakkale Takip Odası olarak TTB öncülüğünde, ülke çapında, 11 Kasım 2020 tarihinden itibaren 5 gün süreyle her gün saat 21.00'de 1 dakikalık ışık kapatıp açma etkinliği yapacağız. 

Sağlık Çalışanları Tükendikçe Karanlık Çöküyor 

Bu karanlığa dur demek için tüm Çanakkale'yi etkinliğimize katılmaya ve her akşam saat 21.00'de ışıklarını kapatıp açmaya çağırıyoruz. 

Haber okunma sayısı: 1835

Saklı Bahçe Petshop


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ