CEYLAN: ÇANAKKALE’DE KADASTROSU YAPILMAMIŞ YERLER Mİ VAR?

ceylan-canakkalede-kadastrosu-yapilmamis-yerler-mi-var

CHP Milletvekili Özgür Ceylan, Çanakkale’nin kadastro problemini Meclis Gündemine taşıdı.
25 Temmuz 2019 Perşembe 16:59

CHP Milletvekili Özgür Ceylan, Çanakkale’nin kadastro problemini Meclis Gündemine taşıdı. Özgür Ceylan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un cevaplaması için Meclis Başkanlığı’na verdiği önergede, Çanakkale’de kadastrosu yapılmamış yerleşim birimlerinin olup olmadığını sordu.

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, TBMM Başkanlığına verdiği soru önergesinde Çanakkale’nin kadastro yapılmamış yerleşim yerlerini gündeme getirdi. Ceylan, kendisine ulaşan bilgiler ışığında Çanakkale’nin bazı yerleşim bölgelerinde halen kadastro işlemi yapılmadığı yönünde iddialar bulunduğunu ifade ederek, Çevre ve Şehircilik Bakanının yanıtlaması için soru önergesi verdi.

Ceylan verdiği soru önergesinde, Çanakkale'de hangi yıllar arasında kadastro çalışması yapıldığının bilgisini isteeyerek,"Çanakkale'deki bütün yerleşim birimlerinin kadastro işlemleri tamamlanmış mıdır" diye sordu. 

Önergesinde, Çanakkale’de kadastro işlemleri yapılmamış ya da tamamlanmamış yerleşim birimlerinin olup olmadığını soran CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, "Ne zaman tamamlanacak?" sorusunun cevabını istedi. 

Ceylan konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, Çanakkale’de bazı yerleşim bölgelerinin halen kadastro işlemlerinin tamamlanmadığı yönünde bilgilerin kendisine ulaştığını ifade ederek, "2019 yılında halen kadastro işlemleri bitmemiş yerleşim yerleri var ise bunun araştırılması gerekir. Eğer böyle yerler de varsa bir an önce tamamlanmalıdır. Bu konunun takipçisi olacağım" dedi. Haber okunma sayısı: 1469Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ