CHP VE İYİ PARTİ GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI

chp-ve-iyi-parti-govde-gosterisi-yapti

Gelibolu'da seçim ittifakı yapan CHP ve İYİ Parti ortak seçim bürolarını açtılar.
05 Mart 2019 Salı 18:27

Gelibolu'da seçim ittifakı yapan CHP ve İYİ Parti ortak seçim bürolarını açtılar. 

Gelibolu pazaryeri mevkiinde gerçekleştirilen ortak seçim bürosu açılışının ardından CHP ve İYİ Parti  adayları tanıtıldı. Bilindiği üzere İYİ Parti Gelibolu'da CHP'yi destekleme kararı almıştı. İYİ Parti seçime sadece il genel meclisi adaylarıyla katılacak. 

Seçim bürosu açılışından sonra konuşan, CHP Çanakkale Milletvekiili Özgür Ceylan, "Ülkede beka sorunu yok, ülkede eğitim, yoksulluk, işsizlik sorunu var" dedi.


Bu konuşmanın ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek söz alarak şunları söyledi: "Türkiye’nin beka sorunu 29 Ekim 1923 tarihinde son bulmuştur. Türkiye Cumhuriyeti’nin beka sorunu 29 Ekim 1923 tarihinde son bulmuştur. Vatan işgal altındaydı, tüm kaleler zapt edilmişti, bu topraklar da işgal altındaydı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verilen, yine milletimizin verdiği bağımsızlık ve özgürlük ifadesiyle Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurularak beka tartışmalarına son verildi" dedi.

Bu konuşmaların ardından bir konuşmada Gelibolu Belediye Başkanı ve CHP'den yeniden aday olan Mustafa Özacar yaptı. Özacar konuşmasında; "Bizler sizlere güveniyoruz. Sizleri, tüm Geliboluluları seviyoruz. Biz hep beraber olacağız. Bizler kimseyi ötelemeyelim. Burada bir Mevlevihanemiz var Mevlevihanemiz derki "Kim olursan ol, gel". Bu ülkede 82 milyon insan var,  hepsi dost hepsi kardeş. Bizler sevgiden, dostluktan ve kardeşlikten güç alarak hizmet yapmaya çalışıyoruz. Geleceğimiz için endişe içindeyiz, bu nedenle sahip çıkmalıyız. Bizler 2009 yılında göreve geldiğimizde bir hızla gideceğiz sanıyorduk, daha ilk gün taşlar takılmaya başladı. Biz maraton koşusu olacağını zannediyorduk ama engelli koşu yapmayı öğrendik ama onu da becerdik. Ama hizmette sınır yok dedik,  herkese eşit davranacağız dedik, bu anlayışla yola çıktık. İşte bu anlayışla yola çıktığımız için bizler ve tüm arkadaşlarımız hizmeti temel şart olarak bildik" dedi. 

 Haber : Osman Okan Haber okunma sayısı: 392

Reklam Alanı - 3


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ