CUMHURİYET BAYRAMINDA RAFET EL ROMAN COŞKUSU

cumhuriyet-bayraminda-rafet-el-roman-coskusu

Türkiye Cumhuriyeti'nin 96'ncı kuruluş yıldömününde ünlü sanatçı Rafet El Roman Gelibolululara müzik ziyafete sundu.
30 Ekim 2019 Çarşamba 10:27

Türkiye Cumhuriyeti'nin 96'ncı kuruluş yıldömününde ünlü sanatçı Rafet El Roman Gelibolululara müzik ziyafete sundu. 

Türkiye Cumhuriyetinin 96'ncı kuruluş yıldönümü dolayısıyla düzenlenen etkinlikler 26 Kasım Caddesinde düzenlenen resmi törenin ardından akşam saat 19.23'te Cumhuriyet yürüyüşü ile devam etti. Yürüyüşe katılan binlerce cumhuriyet sevdalısı yaklaşık 1 kilometrelik yolu askeri bandonun çaldığı marşlar eşliğinde ellerinde meşaleler ile yürüdüler. Cumhuriyet yürüyüşünün ardından günün önemli etkinliklerinden olan Rafet El Roman konseri için Gelibolulular konser alanını ellerinde Türk Bayrakları ve meşaleler ile tamamen doldurdular.  

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetimizin 96'ncı kuruluş yıldönümü dolayısıyla düzenlenen Cumhuriyet konseri Gelibolulu sanatçılardan klarnet ustası Tarkan Sayan ile başladı. Daha sonra sahneyi Türk pop müziğinin en güçlü seslerinden biri olan Rafet El Roman aldı.  Türk pop müziğinin ünlü ismi Rafet El Roman ellerinde Türk Bayrakları bulunan yaklaşık 5 bin kişinin karşısına elinde Türk Bayrağı ile çıktı ve Gelibolu büyük coşkuya sahne oldu. 

Türk pop müziğinin güçlü sesi Rafet El Roman birbirinden güzel ve özel şarkıalrıyla konser alanını dolduran binlerce kişiye muhteşem bir müzik ziyafeti çekerken konserin bitiminde hep birlikte söylenen marşlar esnasında havai fişekler gökyüzünü aydınlattı.Konser bitiminde sahneye çıkan Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, sanatçı Rafet El Roman’a Atatürk büstü ile Gelibolu’yu simgeleyen hediyeler verdi ve teşekür ederek şunları söyledi. 

"Atatürk'ün bize miras bıraktığı, en büyük eserim dediği Cumhuriyet'i sonsuza dek yaşamak ve yaşatmak için and içtik. Gelibolu Cumhuriyetin önsözüdür. Sonsuza dek yaşamak ve yaşatmak için daha nice 96'ncı yıldönümünü  kutlamak için güzel nesillerle geliyoruz. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun." 

 Haber : Osman Okan Haber okunma sayısı: 906Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER