DOĞALGAZ BAŞKA BAHARA KALDI

dogalgaz-baska-bahara-kaldi

Gelibolu Belediyesinin 2019 yılı Ekim ayı meclis toplantısı yapıldı.
04 Ekim 2019 Cuma 16:21

Gelibolu Belediyesinin 2019 yılı Ekim ayı meclis toplantısı yapıldı. 

Gelibolu Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısında gündemin en önemli maddelerinden biri Gelibolu'ya doğalgaz getirilmesi konusuydu. 

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, geçmiş tarihlerde EPDK ve AKSA ile yapılan görüşmeleri ve yapılan yazışmaları görseller eşliğinde anlatarak yazışmaları gösterdi ve EPDK'nın kendilerine her hangi bir talepte bulunulamayacağını ilettiğini ama o anda belediyede bulunan denetleyicilerin başvuru harcı, ruhsat harcı ve kazı bedeli alınmadığı takdirde zimmet çıkarılabileceğini ilettiklerini söyledi.Geçtiğimiz yıl içerisinde belediye meclisinde üyesi bulunan 3 siyasi partiden birer üye alınarak kömisyon kurulmuş, kurulan komisyon görüşmelerde bulunmuş, rapor hazırlamıştı. 

Son yapılan yazışmalarda görüldüğü üzere, AKSA'nın 2020-2021 yatırım programında Çanakkale'nin Yenice İlçesi ve Gümüşçay Beldesi yer almasına rağmen Gelibolu'nun yer almadığı belirtiliyor.

Bu durumda Gelibolu'nun Doğalgaz'a kavuşabilmesi için en erken 2022 yatırım programını beklemesi gerekiyor, tabii o da olursa.

Bu da gösteriyor ki Gelibolu, yeni feribot iskelesi konusunda olduğu gibi doğalgaz konusunda da geri plana atılmış durumda. 

 Haber : Osman Okan Haber okunma sayısı: 2017

Haberin etiketleri:

doğalgaz, gelibolu, aksa, epdk, mustafa özacar, meclis,


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • YUUUUUHHHH

    Misafir: SİZ NE İŞE YARARSINIZ HANİ ÇAĞDAŞLIK SEN SOKAĞI SÜPÜRSEN ÇÖPÜ ALSAN NE OLUR MİLLETE ZEHİR SOLUTUP KANSER YAPTIKTAN SONRA 07 Ekim 2019 12:42

  • ŞU ARTIK KESİNLEŞTİ

    Misafir: ARTIK KESİN BİR ŞEY VAR O DA GELİBOLU DA DOĞALGAZIN GELMESİNİ İSTEMEYEN BİR GÜRUH MEVCUT DOĞALGAZ NE ZAMAN GELİBOLUYA GELECEK DENDİĞİNDE MAL GİBİ BAKIYORLAR 11 Ekim 2019 08:23

DİĞER HABERLER