GAZİ MUSTAFA KEMAL ANAFARTALAR'DA TARİHİN AKIŞINI DEĞİŞTİRDİ

gazi-mustafa-kemal-anafartalarda-tarihin-akisini-degistirdi

30 Ağustos Zaferini müjdeleyen işaret fişeği, Anafartalar’da atıldı
09 Ağustos 2019 Cuma 19:21

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, 10 Ağustos Anafartalar Zaferi dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 

Özgür Ceylan'ın mesajı şöyle;

30 Ağustos Zaferini müjdeleyen işaret fişeği, Anafartalar’da atıldı.  

10 Ağustos, işgal altındaki ulusumuzun kurucu liderinin bir daha silinmemek üzere tarih sahnesine çıktığı tarih olarak hafızalara nakşoldu.

Çanakkale’de, farklı etnik kimliklerden yüzbinlerce Türkiyeli ulus bilinci ile hareket etmiş, kahramanlık, cesaret ve ferasetle verilen büyük mücadele, 'Anafartalar Kahramanı' unvanıyla Kurtuluş Savaşı’mızın komutasını yürüten ebedi Başkomutanımız Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün güçlü liderliği ve askeri dehası ile kazanılmıştır.  

Savaş meydanında farkını ortaya koyan Mehmetçik, Reuter Telgraf Ajansı’nın Çanakkale Muhabiri’nin sözleriyle aynen şöyle takdir edilmiştir:

"Türkler, pek mertçe ve asilce savaşıyorlar. Bunlardan biri şiddetli bir ateş altında olduğu halde askerlerimizden birinin yarasını sarmak nezaketinde bulundu. Diğer bir Türk askeri de yaralı Avustralyalı askerin yanına bir şişe su bırakmak insanlığını gösterdi. Türklerle mücadele eden İngiliz askerlerinin hemen hepsi, Türkler tarafından İngiliz esirlerine pek ziyade iyi muamelede bulunulduğunu beyanda ağız birliği içerisindeydiler…"Seddülbahir, Gelibolu, Arıburnu, Anafartalar ve Conkbayırı’nda bedensel sınırları zorlayarak düşmana meydan okuyan Mehmetçiğimiz, şairimizin dediği gibi Çanakkale’de Türklere özgürlük zevkini tattırmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin önsözünün yazıldığı bu topraklar, büyük zorluklar ve eşi benzeri olmayan fedakârlıklarla kazandığımız zafere tanıklık etmenin haklı gururunu ilelebet yaşayacaktır.

Bugün Çanakkale’nin dağına taşına, ormanına, suyuna göz dikenler bilmelidirler ki Çanakkale halkı Çanakkale’de yaşamın yok edilmesine izin vermeyecek, aynı ruhla emperyalizme direnmeye devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Anafartalar Zaferinin 104. yılında, başta Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Çanakkale’yi geçilmez kılan aziz şehitlerimizi ve bugüne kadar vatanımız için kanının son damlasına kadar mücadele etmiş, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. Haber okunma sayısı: 1370Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ