GELİBOLU BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI GÖRÜCÜYE ÇIKTI

gelibolu-belediye-baskan-adaylari-gorucuye-cikti

Gelibolu Ticaret ve Sanayi Odası belediye başkan adaylarını bir araya getirdi.
13 Mart 2019 Çarşamba 22:20

Gelibolu Ticaret ve Sanayi Odası belediye başkan adaylarını bir araya getirdi.

Gelibolu Ticaret ve Sanayi Odası tarafından organize edilen "Gelibolu’nun Geleceğini Konuşuyoruz" isimli toplantının konukları CHP'li Mustafa Özacar, MHP'li Mehmet Eligül ve AK Partili Bülent Çetin oldu.  

Gelibolu Hampton by Hilton Otel'de gerçekleştirilen toplantının moderatörlüğünü Çanakkale’li gazeteci Kadir Kenar yaptı.   

Gelibolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zafer Batır'ın yaptığı açılış konuşması ile başlayan toplantıda belediye başkan adayları projelerini anlattılar.Gelibolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zafer Batır'ın konuşmasının ardından toplantının moderatörü Kadir Kenar'ın, Gelibolu’nun geleceği için neler yapacaksınız? sorusu için ilk söz Gelibolu Belediye Başkanı ve CHP tarafından yeniden aday gösterilen Mustafa Özacar'a verildi. 

Özacar şunları söyledi: 

"Gelibolu’nun emekliler kenti olmasından yana değilim, ilçemizin geleceğini 3 ana başlıkta ele alıyoruz. "Eğitim,  turizm ve ticaret. Bu üç konuyu ele alıp, Gelibolu’nun geleceğini bunlara oturtarak, yapılacak projelerimizi oluşturduk. Yapacağımız her hizmetimiz için projemizi oluşturduğumuzda bir engel oluştu ve Gelibolu kısır bir döngü içinde kaldı. 4 Yıllık fakülte dedik, bunun içinde ister üçüncü katını biz yapalım, isterseniz öğretmenlerin barınacağı bir yer yapalım dedik ama dediğimizle kaldık. Biz yapalım derken bu arada 2.Öğretim olan okulumuzda 4 bölüm kapatıldı. Bu da en az gelecek olan 200 öğrenci demekti. Turizm konusunda büyümek istiyoruz. Bunun içinde önce alt yapı dedik ve buna çalıştık. Üçüncüsü ise ticaret. İlçedeki ticaretimizi 2-3 ayla sınırlamaktan öteye 10 yada 12 aya yaymak istiyoruz ve bunun içinde var gücümüzle çalışıyoruz. Bunların yanında ilçemize hizmet bazında çalışmalarımızın projeleri çoktur. Doğalgaz konusunda sosyal medyada yayınlananlar doğru değildir. Yanıltıcı söylemlerdir. Konuyu belediye meclisinde meclis üyeleri bulunan partililer bilmektedirler" dedi. 

Özacar'ın konuşmasından sonra söz sırası AK Parti belediye başkan adayı Bülent Çetin’e verildi.

Çetin şunları söyledi:

"Gelibolu’nun dünya üzerinde bilinen bir ismi var. Bu isme yakışır bir ilçe olması için eksikliklerin giderilmesi ve neler yapılması gerektiğini halkımızla yaptığımız konuşmalarımızla belirledik. Öncelikli ilk konumuz doğalgaz olacaktır. Kendi ticaretimiz kömür olmasına rağmen, çocuklarımızın temiz bir ortamda yetişmesi için doğalgazın gelmesi gerekiyor ve gelmesi için için elimizden geleni yapacağız. Kapalı pazar yeri, Çardak’da bile var. Ama bizde yok. Sosyal ve ekonomik açıdan üniversite önemli diyoruz. Okul var öğrencimiz yok. O yüzden 4 yıllık bir fakültenin açılması için çalışacağız. Gençlik Merkezi, Atatürk Kültür Merkezi, mezbaha, çamlık halkın hizmetine açılacak. Kreş, aş evi ve kapalı durak, otopark bunlar projelerimiz içerisinde var. Eğer halkımız bize görev verirse, milletvekillerimiz ve hükümet desteği ile ilçemize hizmet edeceğiz. Alaeddin mahallesi kentsel dönüşüm yapılacak  yerdir. Buraya itfaiye değil, ambulans bile girecek durumda değildir" dedi. Çetin'in konuşmasından sonra son söz MHP belediye başkan adayı Mehmet Eligül’e verildi.

Eligül şunları söyledi:

"Küpün içinde ne var? Onu dışarı çıkarmak önemlidir. Bizim sevdamız Gelibolu’dur. Yapılan araştırmalarda ilçenin kalkınması için vatandaşın % 77’si turizm demiş. Bizde buna katılıyoruz. Ama sizin farklı bir yeriniz olmazsa bu insanlar buraya neden gelsin? Her yerde deniz var. İnsanların buraya gelmesi için ne yaptınız, var mı bir eğlence yeriniz? Çok proje var ama biz 6 proje ele aldık. Göreve geldiğimizde 5 yıl içinde 140 milyon lira yatırım yapmayı hedefliyoruz. Hem de hiç kredi almadan yapacağız. Gelibolu’nun kaynakları buna yeterlidir. Yapacağımız projelere harcayacağımız parayı 2 yılda yılda geri alacağız. Gelibolu sporcu kaynağı. Avrupa ve Türkiye şampiyonları var. 400’ün üzerinde lisanslı sporcumuz var ama bir yüzme havuzumuz yok. Ayvacık’da sporcu yok ama 2 yüzme havuzları var. Sayın Çetin her konuşmasında hep hükümet olduklarını söylüyor. Ama unutmasınlar ki, bende hükümeti tamamlayan en büyük dayanakları olan MHP’nin belediye başkan adayıyım. Yani bende hükümetim. Lapsekiye yapılan hizmeti anlatıp, Gelibolu’dan oy istiyorlar" dedi.  

Toplantının ikinci bölümünde belediye başkan adaylarına ortaya koydukları projelerin kaynakları sorulurken, belediye başkan adayları projelerinin kaynaklarını anlattıktan sonra toplantı sona erdi.

Gelibolu Belediye Başkanı ve CHP'nin yeniden aday gösterdiği Mustafa Özacar, "H
içbir adayın hayır diyemeyeceğini tahmin ettiğim bir proje söyleyeceğim" dedi. Özacar; "Bu bir yarış, yarın sona erecek ama dostluk projesi sürmesi, Gelibolu’nun geleceği için birlikte hareket edelim" dedi.   

 Haber : Osman Okan Haber okunma sayısı: 664

Reklam Alanı - 3


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ