GELİBOLU BELEDİYE BAŞKANI ÖZACAR’IN 8 MART MESAJI

gelibolu-belediye-baskani-ozacarin-8-mart-mesaji

Gelibolu Belediye Başkanı Özacar, "Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum" dedi.
07 Mart 2019 Perşembe 19:31

Gelibolu Belediye Başkanı Özacar, "Kadına yönelik cinsiyet ayrımcılığının sona erdiği, şiddetin önlendiği ve kadınların yönetimin her aşamasında ve hayatın her alanında daha çok temsil edildiği bir ülke hayaliyle Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum" dedi. 

"8 Mart Dünya Kadınlar Günü" nedeniyle bir basın açıklaması yayımlayan Gelibolu Belediye Başkanı M.Mustafa Özacar, tüm dünyadaki kadınların, haklı çabalarının karşılık bulmasını temenni ettiğini, toplumların şekillenmesinde ve kalkınmasında kadınların emeğinin ve katkısının büyük olduğunu vurguladı.

Başkan Özacar yazılı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Kadınlarımızın yüzyıllardır yürüttüğü, haksızlığa, eşitsizliğe, şiddete ve ayrımcı uygulamalara karşı özgürleşme ve eşit haklara sahip olma mücadelesinin kutlandığı 8 Mart Kadınlar Günü dolayısıyla, öncelikle bu uğurda verilen mücadelede toplumsal yaşam ve çalışma yaşamındaki cinayetlerde yaşamlarını yitiren kadınlarımızı saygı ile anıyorum.

Ülkemizin kurtuluşu ve yeniden kuruluşunda erkekler kadar kadınlarımızın da yadsınamaz emeği bulunmaktadır. Bu sebeple ulu önderimiz Atatürk ‘Dünyada hiçbir milletin kadını ben Anadolu kadınından daha fazla çalıştım, milletimi kurtuluş ve zafere götürmekte Anadolu kadını kadar himmet gösterdim diyemez.’ ifadelerini kullanmıştır.Ülkemizin de, toplumunda ve ailenin de temel direği kadındır. Kadının yücelmesi, ülkenin yüceltmesidir. Kadına kalkan her el aslında toplumun tamamına yapılmış bir saldırıdır. Çünkü hayatın her alanında sevgiyi, fedakarlığı ve duyarlılığı temsil eden kadınlar çağdaş toplumların da temel taşlarıdır.

Kadınlarımızın eğitimli, bilgili ve bilinçli olması, onlara imkanlar verilmesi sağlıklı bir toplumun ön şartıdır. Kadınlarımıza ne kadar çok fırsat sunabilir, pozitif ayrımcılığı en iyi şekilde uygulayabilirsek, aynı oranda güç kazanırız.

Bu vesileyle, kahraman kadınlarımıza, Özgecan Arslan başta olmak üzere şiddete maruz kalarak hayatını kaybeden bütün kadınlarımıza Allah´tan rahmet diliyor, kadına yönelik şiddetin tarih olduğu bir toplum diliyorum. Kadının sadece bir gün değil, 365 gün yüceltildiği ve önündeki engellerin kaldırıldığı bir Türkiye özlemiyle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun."

 


Haber okunma sayısı: 1068

Reklam Alanı - 3


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ