GELİBOLU BELEDİYE MECLİSİ EYLÜL TOPLANTISI YAPILDI

gelibolu-belediye-meclisi-eylul-toplantisi-yapildi

Gelibolu Belediyesi'nin Eylül ayı meclis toplantısı yapıld
05 Eylül 2019 Perşembe 23:07

Gelibolu Belediyesi'nin Eylül ayı meclis toplantısı yapıldı. 

Gelibolu Belediyes'nin Eylül ayı meclis toplantısı yapılırken, başta imar konuları olmak üzere toplam 16 madde görüşülerek karara bağlandı.

Belediye Meclis salonunda yapılan toplantıya meclis üyelerinin tümü katılırken, yapılan görüşmelerde yeni feribot iskelesi inşaat alanının karşısında kalan yeşil alanların imara açılması onaylandı. 

Görüşülen bir başka konu da, yazlıkçılar tarafında terk edilen evcil hayvanların korunmasıyla ilgiliydi. Hayvanların telef olmaması için koruma altına alınmaları konusunda görüş bildirildi. Gelibolu Belediye Başkanı Özacar, yıllardır bekleyen yeni feribot iskelesi ve kapalı pazaryeri konularında açıklamalarda bulundu. Özacar, yeni feribot iskelesinin yapılmaması nedeniyle arıtma tesislerine bir bölüm bağlantının yapılamadığını belirti. Özacar, kapalı pazaryeri konusunda ise artık sona gelindiğini belirterek, "son yazışmalardan gelecek cevabı bekliyoruz, Sanayi sitesi bitişiğinde, eski askeri saymanlık alanını satın almak üzere gerekli her türlü belgeyi verdik, paramız da hazır. Cevap geldiği anda yapımına başlayacağız" dedi.  

Belediye meclisinde Ak Parti Grubunun istimlaklarla ilgili sorularını yanıtlayan Özacar, hem satın almak istedikleri, hem satın aldıkları hem de sattıkları yerlerle ilgili tek tek açıklamalarda bulundu. 

Özacar, "Bugüne kadar hem borçlandık, hem borç ödedik, hem yenilerini yaptık. Bundan sonra da hem borç ödeyeceğiz, hem daha çok yenilerini yapacağız" dedi.

Belediye Başkanının 3-4 milyon lira borçlanması konusunda yapılan teklif Ak Parti grubundaki meclis üyeleri tarafından red edilmesine rağmen, CHP ve İYİ Partili 10 meclis üyesinin oylarıyla kabul edildi.Gelibolu Belediye Başkanı Özacar, "Hamzakoy'da şehitliğin yanındaki yıkılmış olan askeri lojmanların yerine millet parkı yapmak istediklerini, yine mevcut salı pazarı mevkiinde eski üniversite binasının yanında bulunan yıkılmış askeri lojmanalrın yerini satın alarak belediye ana hzimet binası yapmak istediklerini, buranın karşı kısmında bulunan yine yıkılmış olan askeri lojmanalrın yerine de yeşil alan olarak park yapmak istediklerini belirterek, bu isteklerimiz kabul edilmedi" dedi.  

Gelibolu - Çardak arası çalışan feribolarda Geliboluspor’a yardım pulu dağıtılması için alınan karar da oy birliği ile kabul edildi. AK Parti grubundan Recep Omaç'ın "yardım pulları sadece Geliboluspor için mi olacak" sorusuna başkan Özacar, "gelen teklif Geliboluspor için geçerli, diğer kulüplere zaten gerekli yardımları yapıyoruz" dedi.

Başkan Özacar son olarak, 30 Ağustos tarihinde açılışı yapılan Eğritaş’taki parkın adının "Eğritaş Çocuk Parkı", Milli Eğitim Müdürlüğü yanındaki parkın adının "Gazeteci Süleyman Tokgöz Parkı" ve Halk Eğitim Müdürlüğü yanındaki (Eski İşitme Engelliler Okulu’nun yanındaki) parkın adının da "Şehit Binbaşı Koray Onay Parkı” olarak meclis tarafından tescil edilmesini istedi. Yapılan oylama da parkların isimleri onaylanarak tescil edildi.

Bir sonraki meclis toplantınının 4 Ekim Cuma günü saat 15.00 yapılması karara bağlandı.

 Haber : Osman Okan Haber okunma sayısı: 2550Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • ARTIK DEVİR DEĞİŞTİ

    Misafir: CUMHURBAŞKANININ YAPTIĞI TOPLANTIDA DA BELİRTİLDİĞİ GİBİ BELEDİYELER ARTIK DEVLETTEN ASALAK GİBİ PARA İSTEMEDEN VAZGEÇEREK PROJE ÜRETEREK KENDİ KAYNAKLARINI KENDİLERİ GELİŞTİRMEK ZORUNDADIRLAR İŞTE GERÇEK BELEDİYECİLİK BUDUR. GELİBOLU DA EN ÇOK TURİZM DEN GELİR ELDE EDECEĞİNE GÖRE GELİBOLU NUN DAHA ÇAĞDAŞ HALE GETİRİLEREK CAZİBE MERKEZİ OLMASI LAZIM 12 Eylül 2019 09:21

DİĞER HABERLER