GELİBOLU BELEDİYESİ GELENEKSEL 29 EKİM YARIŞMASI SONUÇLANDI

gelibolu-belediyesi-geleneksel-29-ekim-yarismasi-sonuclandi

Konusu "Cumhuriyeti Yaşatmak ve İleriye Taşımak Adına Görevlerimiz" olan 29 Ekim resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren eserler belirlendi.
23 Ekim 2019 Çarşamba 18:26

Gelibolu Belediyesi’nin, dördüncü kez düzenlediği ve konusu bu yıl "Cumhuriyeti Yaşatmak ve İleriye Taşımak Adına Görevlerimiz" olarak belirlenen 29 Ekim resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren eserler seçici kurul tarafından belirlendi. 

Gelibolu Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri çerçevesinde dördüncü kez düzenlediği, resim, şiir ve kompozisyon olmak üzere üç dalda yapılan ve bu yıl "Cumhuriyeti Yaşatmak ve İleriye Taşımak Adına Görevlerimiz" konulu yarışma sonuçlandı. Öğrencilere Atatürk ve Cumhuriyet sevgisini aşılamak, çocukların resim, şiir ve kompozisyona olan ilgilerini desteklemek amacını taşıyan yarışmanın seçici kurulu, eserleri değerlendirerek dereceye giren öğrencileri açıkladı. 

İlçe genelindeki resmi ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri arasında yapılan, ilkokul 1-2-3-4. sınıf öğrencileri için resim, ortaokul 5-6-7-8. sınıf öğrencileri için şiir ve lise 9-10-11-12. sınıf öğrencileri için de kompozisyon ve resim olarak belirlenen geleneksel yarışma için Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne toplam 209 eser teslim edildi. Belediye Meclis Üyeleri Mustafa Çoban ve Arif Çan, emekli edebiyat ve resim öğretmenleri ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün görevlendirdiği öğretmenlerden oluşan seçici kurulun yaptığı değerlendirme sonucunda; resim dalında ilkokul öğrencileri arasında 123 eser arasından 75.Yıl Cumhuriyet İlkokulu’ndan 4-C sınıfı öğrencisi Eylül Şenel birinci, yine aynı okuldan 4-B sınıfı öğrencisi Deniz Aydın ikinci, Gazi Süleyman Paşa İlkokulu 3-B sınıfı öğrencisi Belinay Taş üçüncü oldu. Bu dalda 75.Yıl Cumhuriyet İlkokulu’ndan 3-D sınıfı öğrencisi Asel Bağcı’nın çalışması mansiyon ödülüne layık görülen eser oldu. Lise 9-10-11-12. sınıf öğrencileri için düzenlenen ve 29 eserin teslim edildiği resim yarışmasında ise birincilik ödülünü Gelibolu Anadolu Lisesi 11-A sınıfı öğrencisi Emre Mercan kazanırken, aynı okuldan 10-A sınıfı öğrencisi Ayça Kılıçoğlu ikinci, Gelibolu Anadolu Meslek Teknik Lisesi 10.sınıf bilişim öğrencisi Sıla Badem üçüncü oldu. Bu kategoride Gelibolu Anadolu Lisesi’nden 10-D sınıfı öğrencisi Sena Yıldız’ın eseri mansiyon ödülüne layık görüldü. 

18 eserin yarıştığı şiir kategorisinde seçici kurulun yaptığı değerlendirme sonucunda 100.Yıl Barış Ortaokulu 8-E sınıfı öğrencisi Ömer Tuna Şimşek "Sen Türk gençliğinin çarpan yüreğinde" eseri ile birinci, Namık Kemal Ortaokulu’ndan 8-C sınıfı öğrencisi Elif Nur Acar "Cumhuriyet senin" isimli eseri ile ikinci, 100.Yıl Barış Ortaokulu’ndan 6-C sınıfı öğrencisi Aysu Şahbaz "Ben Türk genciyim" isimli eseri ile üçüncü oldu. Şiir kategorisinde Bolayır Şehit Nuriye Ak Ortaokulu’ndan 8-A sınıfı öğrencisi Yağmur Taşdeniz’in "Cumhuriyet çocukları" başlıklı eseri mansiyon ödülüne layık görüldü. Yarışmaya toplam 39 eserin teslim edildiği kompozisyon kategorisinde ise Gelibolu Anadolu Lisesi 9-A sınıfı öğrencisi Halime Savran "Sevgimizle büyüyen bir çınarsın sen" başlıklı eseri ile birinciliği, Gelibolu Anadolu İmam Hatip Lisesi 9-A sınıfı öğrencisi Sabrican Durgut "Cumhuriyet ve koruyucuları" isimli eseri ile ikinciliği, Gelibolu Anadolu Lisesi 12-C sınıfı öğrencisi Ezgi Karagöbek "Cumhuriyet gençliği" başlıklı eseri ile üçüncülüğü elde etti. Bu kategoride, seçici kurul tarafından övgüye layık görülen Gelibolu Anadolu İmam Hatip Lisesi 9-A sınıfı öğrencisi Şevval Sultan Özler’in "Cumhuriyet ışığında görevlerimiz" isimli eseri mansiyon ödülünü kazandı. 

Yarışmada dereceye giren öğrencilerin hediye çekleri ve belgeleri, 29 Ekim 2019 Salı günü saat 14.00’de Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenecek programda takdim edilecek. Yarışmaya katılan eserler saat 15.00’den itibaren de Atatürk Kültür Merkezi’nin ikinci katında açılacak sergi ile bir hafta süre ile vatandaşların beğenisine sunulacak. 
Haber okunma sayısı: 953Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ