GELİBOLU FERİBOT İSKELESİ SORUNU BİTMEK BİLMİYOR

gelibolu-feribot-iskelesi-sorunu-bitmek-bilmiyor

Gelibolu iskelesindeki tamir bakım ve yeni yanaşma rampalarının yapımı bitti ama sorunlar bitmedi.
31 Mayıs 2019 Cuma 23:36

Gelibolu iskelesindeki tamir bakım ve yeni yanaşma rampalarının yapımı bitti ama sorunlar bitmedi.

Gelibolu Kaymakamlığı ile Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından başlatılan Gelibolu iskelesindeki tamir, bakım ve mevcut rampalara ilave olarak yapılan iki yanaşma rampasının inşaatı tamamlandı ama teslim edilmesinden bir gün sonra çıkan sorunlar nedeniyle yeni yapılan ilaveler ve yanaşma rampalarında kırım işlemi başladı.  

Geçtiğimiz yıl yapımına başlanan ve Haziran ayı içerisinde bitirilerek teslim edileceği bildirilen ilave iskele alanı ve yanaşma rampalarının Ramazan Bayramı öncesinde yaşanacak trafik yoğunluğunda Gelibolu'ya nefes aldrıması planlanıyordu. Perşembe günü teslim edilerek kullanıma açılan yeni yanaşma rampaları bir gün sonra yeniden kırılmaya başlandı. Yeni yanaşma rampalarının kırılma işleminden sonra bayram tatili süresince mecburi olarak kullanıma alınması bekleniyor.

Geçtiğimiz yıl Haziran ayında görkemli bir tören ile temeli atılan Gelibolu Yeni Feribot İskelesi çalışmaları durmuş, ve yine geçtiğimiz Mart ayında yeniden hafriyat çalışmaları başlatılmıştı. Yeni Feribot İskelesinde hafriyat çalışmaları sürerken, mevcut iskelenin genişletilmesi ve iki yeni yanaşma rampasının yapılmasına anlam verilememişti. 

 Haber : Osman Okan Haber okunma sayısı: 1387

Haberin etiketleri:

gelibolu, rampa, iskele, feribot, ramazan, bayram, inşaat,


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • ADIM GELİBOLU

    Misafir: DEVEYE DEMİŞLER BOYNUN NEDEN EĞRİ DEMİŞ Kİ ADIM GELİBOLU 17 Haziran 2019 09:00

DİĞER HABERLER