GELİBOLU FERİBOT TERMİNALİ İNŞAATI YENİDEN BAŞLIYOR

gelibolu-feribot-terminali-insaati-yeniden-basliyor

Çanakkale İl Özel İdaresi tarafından yapılması planlanan yeni Gelibolu Feribot Terminali’nde deniz taş dolgu ihalesi tamamlandı.
29 Mayıs 2020 Cuma 16:38

Çanakkale İl Özel İdaresi tarafından yapılması planlanan yeni Gelibolu Feribot Terminali’nde deniz taş dolgu ihalesi tamamlandı.

Geçtiğimiz 28 Şubat 2020 tarihinde ihaleye çıkılan Feribot Terminali’nin deniz taş dolgu ihalesi için 20 Mayıs 2020 tarihinde Tokdemir Mühendislik firmasıyla sözleşme imzalandığı saha teslimininde 28 Mayıs 2020 tarihinde gerçekleştirildiği öğrenildi.Gelibolu yeni Feribot Terminali’nin taş dolgu işleminin 120 gün süreceği belirtilirken, yüklenici firmanın önümüzdeki hafta içerisinde taş ocaklarında taş kırma işlemlerine başlayacağı buna paralel olarak iskele inşa alanına şantiye kurarak saha çalışmalarına başlayacağı öğrenildi.

Yüklenici firmanın deniz taş dolgu işleri devam ederken, bir yandan da aynı süreçte deniz yapıları ihalesine çıkılacağı ifade edildi. Deniz taş dolgu işleri tamamlandığında ise İdari binanın, yolcu salonlarının, kafelerin, gişelerin ve sosyal donatılar ile peyzajın yer aldığı üst yapı ihalesine çıkılacağı öğrenildi.

Gelibolu'nun yeni Feribot Terminali, 41 bin 708 metrekare alan üzerine 2 terminal, 4 rampa olarak yapılacak ve sosyal donatılarıyla birlikte ilçe merkezinin yaklaşık 2 kilometre dışında hizmet verecek şekilde tasarlandı. Haber : Osman Okan 


Haber okunma sayısı: 4156

Haberin etiketleri:

gelibolu, feribot, iskele, terminal, özel idare, ihale,


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ