Gelibolu, Kent Rehberi 360 İle Avucunuzun İçinde

gelibolu-kent-rehberi-360-ile-avucunuzun-icinde

Gelibolulular, tüm adres, kadastro, bina fotoğrafları, 360 derece panoramik yol fotoğraflarına ve elektronik imar durumuna ‘Gelibolu Kent Rehberi/360’ üzerinden kolayca ulaşılabiliyor.
08 Kasım 2016 Salı 18:52

Gelibolu Belediyesi’nin kurumsal internet adresi olan http://www.gelibolu.bel.tr adresinde yayınlanmaya başlayan Kent Rehberi/360 uygulaması ile Gelibolu'da oturan vatandaşlar, adres bilgileri ile sokak ve caddelerin panoramik fotoğraflarını, bina fotoğraflarını, binaların kadastro ve imar durumunu öğrenebilecek.360 Kent Haritası ile neler yapılabilir?


http://keos.gelibolu.bel.tr/keos/ adresinde (
http://www.gelibolu.bel.tr adresi üzerinden Kent Rehberi/360 linkinden de kolayca ulaşılabilir), sol tarafta bulunan Kategorik Arama butonunda mahalle, sokak, kapı numarası seçimi ile harita üzerinde adres verisi görüntülenebiliyor.  Her hangi bir seçim yapıldıktan sonra ‘Git’ butonuna basıldığında, harita üzerinde bilgi balonu ve sol bölümde ilgili açıklama bilgisi görüntülenebiliyor.

Kategorik aramanın altında yer alan ‘Ölçme araçları’ ile harita üzerinde mesafe ölçümü ve alan hesaplama işlemleri kolaylıkla yapılabilmektedir.

Yine portal üzerinde yer alan ‘Nokta Bilgisi’ ile, haritada işaretlenen noktanın bilgisi alınabiliyor. Aynı bölümden, tüm katmanlar için ya da katman bazlı (mahalle, kapı, yapı, parsel ve yol ) sorgulama yapılabiliyor.İmar Durumu

Seçili alanın üzerinde sağ tuş ile açılan pencerede yer alan ‘İmar Durumu’ butonu ile işaretli alandaki binanın  interaktif imar durumu bilgileri görüntülenebiliyor.


Noktalar, 360° görülebiliyor

Seçili alanın üzerinde sağ tuş ile açılan pencerede 360° Göster butonu ile Netcad/360 ile haritada işaretlenen noktanın 360 ̊  görüntülenmesini sağlayan pencere açılıyor.  360  ̊  görüntü harita ile entegre bir biçimde çalışıyor. Bu sayede belirlenen noktaya gitmeden alanı 360  ̊ görme imkanı oluşuyor.
Burada Ne Var?

Seçili alanın üzerinde sağ tuş ile açılan ‘Burada ne var?’ yazısının üzerine tıklandığında ise, harita üzerinde sağ tuş yapılan noktada bulunan sorgulanabilir katmanlar listelenerek, bilgi kartları görüntülenebiliyor.


Yapı Fotoğrafları ekranda

Seçili alanın üzerinde sağ tuş ile açılan "Yapı Fotoğraf" yazısının üzerine tıklandığında, harita üzerinde belirlenmiş alanda yer alan binanın farklı açılardan fotoğrafları görüntülenebiliyor.Vatandaşların ayrıca, ana ekranda üstte yer alan ‘Yardım (?)’ butonuna tıklayarak ayrıntılı bilgi alma imkanı bulunuyor.Haber okunma sayısı: 1177

Haberin etiketleri:

gelibolu, kent rehberi, adres, imar, fotoğraf, belediye,


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ