GELİBOLU'DA 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMASI

geliboluda-30-agustos-zafer-bayrami-kutlamasi

Gelibolu'da düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı töreni üç partinin ilçe başkanlarınca Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla başladı.
30 Ağustos 2020 Pazar 15:02

Gelibolu'da düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı töreni üç partinin ilçe başkanlarınca Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla başladı.

Cumhuriyet Halk Partisi, İYİ Parti ve Demokrat Parti ilçe başkanları tarafından sunulan çelenk sonrasında, saygı duruşu ve ardından istiklal marşı okundu. Resmi törenin ardından düzenlenen alternatif törenle 30 Ağustos Zafer Bayramının 98.Yıldönümü coşkuyla kutlandı.

Yapılan alternatif kutlamada Cumhuriyet Halk Partisi, İYİ Parti ve Demokrat Parti başkanları birer konuşma yaptı. İlk konuşmayı Cumhuriyet Halk Partisi Gelibolu İlçe Başkanı İsmail Parlak gerçekleştirdi.

Parlak konuşmasında; "98.Yıldönümünü ilk günkü gurur ve heyecandan hiçbir şey kaybetmeden aynı duygularla kutladığımız 30 Ağustos Zaferi ile Başkomutan Mustafa Kemal’in önderliğindeki yüce Türk ulusu, emperyalist güçlerin işgalci ordularını, anavatan topraklarından kesin olarak atarak, ebedi özgürlük ve bağımsızlığına kavuşturmuştur. Bu zafer bütün otoritelerin tartışmasız bir askeri deha kabul ettiği ulu önder, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk tarafından, Anadolu’da sağlanan milli birlik ve beraberliğin mutlak bir sonucu olarak kazanılmıştır. Her safhası tek tek düşünülerek hazırlanan bu zafer, aziz yurduna ve bağımsızlığına kasteden işgal kuvvetleri karşısında Türk ordusunun ortaya koyduğu eşsiz bir eserdir. Bu toprakları Türk yurdu, mazlum milletlerin toprağı yapan Alparslan da bizim, Fatih de bizim, Atatürk de bizim. Bunlar bu topraklarının kaderine hükmetmiş, bu vatan parçasında yaşayan Türk milletini dünyanın saygını haline getirmiştir. Onun için bizler onlara kahraman diyoruz" dedi.

Düzenlenen törende ikinci konuşmayı İYİ Parti Gelibolu İlçe Başkanı Hakan Alış yaptı.

Alış konuşmasında; "Özgür, bağımsız ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasının önünü açan 30 Ağustos Zaferi'nin, 98.Yıldönümünü kutluyor, Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklal Mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet, şükran ve saygıyla anıyorum" dedi. 

Törende son konuşmayı Demokrat Parti Gelibolu İlçe Başkanı Cemil Ilgın gerçekleştirdi.

Ilgın'ın konuşmasında; "Ulu önderimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 26 Ağustos 1922’de başlayan 30 Ağustos 1922 gününe kadar beş gün beş gece devam eden Büyük Taarruz, Türk ordusunun kesin zaferi ile sonuçlanmıştır. Hiçbir kişi veya kesim bu kutlu zaferi ve onun başkumandanı Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk’ü önemsiz ve değersizleştirici tavır takınmasın. Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk’e köklü devletimizin bekası için insanüstü adanmışlık ile ömürlerini tüketen tüm büyüklerimizi, şehitlerimizi rahmetle, minnetle, şükran ve hasretle anıyorum" dedi.

Gelibolu'da düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı alternatif törenine Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale İl Genel Meclis Üyeleri Ali Rıza Sayın ve Nihat Öner ile Saadet Partisi Gelibolu İlçe Başkanı Muhammed Erer, Cumhuriyet Halk Partililer, İYİ Partililer ve Demokrat Partililer katıldı. 

Haber : Osman Okan

 


Haber okunma sayısı: 3023Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ