GELİBOLU'YA DIŞARIDAN GELEN PAZARCIYA İZİN ÇIKMADI

geliboluya-disaridan-gelen-pazarciya-izin-cikmadi

Gelibolu İlçe Hıfsızsıhha Kurulu yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirlerini görüşmek üzere bir toplantı yaptı.
09 Temmuz 2020 Perşembe 22:55

Gelibolu İlçe Hıfsızsıhha Kurulu, yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirlerini görüşmek üzere bir toplantı yaptı. 

Gelibolu İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, Gelibolu Kaymakamı Hakan Kılınçkaya başkanlığında toplanarak, ilçede salı ve cumartesi günleri kurulan pazarlara dışarıdan gelen pazarcı esnafının alınıp alınmaması konusunu görüştüler.

Son günlerde özellikle sosyal medyada sıkça konuşulan tartışılan konulardan biri olan salı ve cumartesi pazarlarına ilçe dışından gelen pazarcı esnafının alınıp alınmaması konusu böylece resmi makamlar tarafından görüşülerek karara bağlandı.

Gelibolu İlçe Hıfzıssıhha Kurulu yaptığı toplantı neticesinde, Gelibolu'ya başka il ve ilçelerden gelen pazarcı esnafının ilçemizde kurulan pazarlara alınmaması konusunda karar verdi.

Edinilen bilgiye göre, yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) salgınının dışarıdan gelen kişilerce bulaştırıldığı düşüncesinde olan kurul üyeleri, konunun daha sonraki günlerde yeniden görüşülmesi kararıyla birlikte, çevre il ve ilçelerden gelen pazarcı esnafının ilçe pazarlarına alınmaması konusunda karar aldı.

Haber : Osman Okan 


Haber okunma sayısı: 2769Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • KONU HAKKINDA

    Misafir: ORASI TAMAMDA GELİBOLU PAZARCILARININ DIŞARIDAN GELEN MEYVE SEBZELERİ TEZGAHLARINDA BULUNDURMASI NASIL AÇIKLANACAK ONLARADA YASAK GELMELİ BU DÜŞÜNCEDE OLUNCA.ÇOK KOMİK BİR KARAR 14 Temmuz 2020 10:44

DİĞER HABERLER