GIDA DENETİMLERİ ARTMALI

gida-denetimleri-artmali

Tüm dünyayı ve ülkemizi yakından ilgilendiren Koronavirüs (Covid-19) salgını gıda alımlarında artış yaşanmasına neden oluyor.
20 Mart 2020 Cuma 12:16

Tüm dünyayı ve ülkemizi yakından ilgilendiren Koronavirüs (Covid-19) salgını gıda alımlarında artış yaşanmasına neden oluyor. 

Tüm dünyayı ve ülkemizi yakı
ndan ilgilendiren Koranavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle yetkililerin "evdekal" çağrısına uyan vatandaşlar özellikle gıda ve temizlik maddesi alımlarında artış yaşanmasına neden oluyor. Evden çıkmamaya özen gösterenlerin sayısı her geçen gün artarken, yapılan gıda vetemizlik maddesi allımları sonrası marketlerin rafları boş kaldı.Gelibolu'da da bazı marketlerin gıda reyonlarının boşaldığı ve sürekli takviyeler yapıldığı görülüyor. Özellikle fazla şubeye sahip zincir marketlerden alışveriş yapan vatandaşların aldıkları gıda ürünlerinin son kullanma tarihlerine bakmaları sağlıkları açısından önem kazanıyor. Marketlerin özellikle gıda reyonlarının boşaldığı görülmekle birlikte son kullanım tarihleri geçmiş ürünlerin raflarda yer aldığı da görülmekte. İlçe Sağlık Müdürlüğü ile Belediye Zabıtasının başta fıırınlar ve gıda üreticileri olmakla birlikte marketlerde satılan ambalajlı hazır gıdaların son kullanma tarihlerini ve ambalajlarını kontrol etmeleri gerekmekte. Koranavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle marketlerden ve gıda üretimi yapılan fırın, pastane, lokanta, seyyar vb satıcıların daha sıkı denetlenmesi bu günlerde gıda yoluyla ciddi sıkıntılara yol açmaması açısından büyük önem taşıyor. Bazı kurumlar tarafından yapılan dezenfekte çalışmaları ve bunun yanında geçici olarak kapatılan işyerleri dışında yer alan işletmelerin ve özellikle gıda üretimi ve satışı yapılan yerlerin salgının engellenmesi ve yayılmaması açısından takip edilmesi ve denetlenmesi kaçınılmaz olmalı.Bu sıkıntılı günlerde halkımızın da gerekli duyurulara uymak suretiyle, mecbur kalmadıkça sokağa çıkmamaya özen göstererek salgının yayılmasınına mani olacağı bir gerçek olmakla birlikte temizlik ve gıda konusunda dikkali olmak salgının en az kayıpla bertaraf edilmesini sağlayacaktır.               

 Haber : Osman Okan 


Haber okunma sayısı: 3242Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ