GÜNEYLİ KÖYÜNDE NELER OLUYOR?

guneyli-koyunde-neler-oluyor

Gelibolu'ya bağlı Güneyli Köyü sahilinde daha önce halka açık olan plajın ihale ile esnafa kiralanması sorun oldu.
16 Temmuz 2020 Perşembe 16:42

Gelibolu'ya bağlı Güneyli Köyü sahilinde daha önce halka açık olan plajın ihale ile esnafa kiralanması sorun oldu.

Gelibolu'nun Günyeli Köyü sahilindeki halka açık plajın büyük bir bölümünün muhtarlık tarafından ihaleyle esnafa kiralanması bölge halkını isyan ettirdi. Ed,ndiğimiz bilgilere göre daha önceleri ücretsiz olarak yararlandıkları plajdan şezlong parası istenmesine tepki gösteren vatandaşlar imza kampanyası başlattı.

Güneyli Köyü sahilinde halka açık plajların ücretli hale getirilmesine itiraz etmek için bir imza kampanyası başlattıklarını belirten vatandaşlar, imza dilekçesini Gelibolu Kaymakamlığı’na verdiklerini ancak kaymakamın "Ben orayı muhtara devrettim, o ilgileniyor" dediğini ifade ettiler.

30-40 Yıldan bu yana Güneyli Köyü sahilinde yazlıklarda yaşadıklarını belirten vatandaşlar, bizler uzun yıllardır buradayız, fakat sahil şu an tamamen parsellenmiş durumda diyerek tepkilerini dile getiriyorlar. Sahilde oturmaya yer yok diye tepki gösteren bölge sakinleri korona ne oldu, pandemi ne oldu? İnsanlar her yerde iç içeler. Yetkliller nerede diye soruyorlar? 

Geçtiğimiz ay içinde Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar'ın konuyla ilgilendiği, sahildeki şezlongları toplattığı, halkın yararlanması için şemsiyelerin bırakıldığı ama sonrasında bölgenin sorumluluğu Gelibolu Kaymakamlığı'ndan Güneyli Köyü muhtarlığına devredilince yapılan ihale sonucunda sorunlar çıktığı ifade edildi.
 

Haber : Osman Okan


Haber okunma sayısı: 5117

Saklı Bahçe Petshop


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ