MUHARREM ERKEK: 18 MART ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ AÇIKLAMASI

muharrem-erkek-18-mart-canakkale-deniz-zaferi-aciklamasi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ile ilgili basın açıklaması yaptı.
17 Mart 2020 Salı 18:30

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Muharrem Erkek tarafından yapılan açıklama şöyle:

Çanakkale Savaşı, 
Dünyanın en büyük savaşlarından biridir, ama aynı zamanda barış demektir. Kardeşlik ve centilmenlik anlamına gelir.


Çanakkale'de, Vatan savunması için binlerce şehit verdik. Ancak milletin, yeni ve bağımsız bir devletin dirilişini sağladık. 

Çanakkale Zaferi, Kanla sulanmış toprağın, kan kırmızısı olan denizin üstünde, mavi gökyüzünün altında özgürce yaşamamızın mimarı, kurtuluşun ve kuruluşun önderi ebedi Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk'ün tarihte parladığı başarıdır. 

Kadını erkeği, Genci yaşlısı, Doğulusu Batılısı, Söz konusu vatan toprağı denilince neler yapabileceğini Çanakkale'de göstermiştir. İşgal varsa ve bağımsızlığımıza kastedilmişse "neden, nerede ve ne için" diye sorulmayacağının göstergesidir Çanakkale. 

  

Günümüzde ilginç söylemlerle karşılaşıyoruz. Bunlar tarihi olarak büyük yanılgılardır. Çanakkale Savaşları, Kurtuluş Savaşı ve destansı yurt savunmaları hiçbir şeyle kıyaslanmamalıdır. Kimse kendisini cephede ölüm emri veren, başka ülkelerin toprakları ve iç işleriyle değil, yurduyla ilgilenen, barışı yurtta ve dünyada savunan, aklın ve cesaretin sembolü Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk'e benzetmemelidir. 

Bir savaşa ev sahipliği yapsa da barışın ve kardeşliğin kenti olarak anılan Çanakkale'den, büyük zaferin 105. yılını kutlar, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle anarım. 


Haber okunma sayısı: 2177Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ