MUHARREM ERKEK 'MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, SONSUZLUKTUR!'

muharrem-erkek-mustafa-kemal-ataturk-sonsuzluktur

Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 81.Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
08 Kasım 2019 Cuma 11:33

CHP Hukuk Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 81. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Muharrem Erkek şunları söyledi:

"81 yıl önce Ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ü kaybettik. Ama bedenin ölebileceği, buna karşın fikirlerin asla yok olmayacağı, millet sevgisinin ne kadar süre geçerse geçsin bitmeyeceği de tekrar ispatlandı. Büyük Atatürk 1938, 10 Kasım’ında saat 09.05’te hayata gözlerini yumdu. Ancak açtığı yolda, gösterdiği hedefe yürüyen milyonlarca insanın kalbinde yaşıyor ve yaşamaya da devam edecek. Fikirleri bize yol gösteriyor. 'Yurtta barış, dünyada barış' anlayışının ve ekonomik bağımsızlığa verdiği değerin önemi bugün daha iyi anlaşılıyor ve bunlar dünyaya örnek olmaya devam ediyor. Kadınlara sağladığı kazanımların, gençlere ve çocuklara sunduğu geleceğin, devrimlerinin, ilkelerinin önemi her geçen gün daha iyi kavranıyor. Özetle Mustafa Kemal Atatürk’ün naçiz vücudu toprak olsa da kurduğu Cumhuriyet yaşıyor ve sonsuza kadar da yaşamaya devam edecektir. Elbette demokrasi karşıtları, Cumhuriyet hasımları da varlığını sürdürecektir. 'Keşke düşman galip gelseydi' diyecek karakterdekiler türeyecektir. Yalnız kimse unutmasın ki 'Mustafa Kemal Atatürk sonsuzluktur!' Yine bir 10 Kasım günü, Yüce Atatürk’ü özlem, saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz."


Haber okunma sayısı: 1390Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜ

    Misafir: bu ülkeyi kurtaranların imanlı askerler olduğunu unutmamalı imansız bir orduya 50 tane Mustafa Kemal olsa hiç bir şey fark etmez Mustafa Kemal bu imanı gördüğü için büyük komutandır.Şimdilerde ise Atatürk le aldatan bu güruh ise kendi çıkarları için Atatürk Maskesi takıyor 19 Kasım 2019 08:06

DİĞER HABERLER