MUHARREM ERKEK’İN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI AÇIKLAMASI

muharrem-erkekin-30-agustos-zafer-bayrami-aciklamasi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek’in 30 Ağustos Zafer Bayramı açıklaması.
29 Ağustos 2019 Perşembe 15:27

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek’in 30 Ağustos Zafer Bayramı açıklaması.

Sahip olduğumuz askeri olanaklar, mali koşullar düşman kuvvetlerinden kat be kat azken, yabancıların çıkarlarıyla kendi çıkarlarını birleştirmiş bir Sarayın tüm gücüyle yüklenmesine rağmen; kadını erkeği, genci yaşlısı büyük fedakârlık gösteren halkın strateji dehası Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları önderliğinde kazandığı bu zafer, sadece bizim tarihimiz açısından değil, dünya tarihi açısında da önemli bir dönüm noktasıdır.

“Geldikleri gibi giderler” diye söz verilirken, “hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır. O satıh, bütün vatandır” diye cepheyi tüm Anadolu toprağı ilân ederken, “ordular ilk hedefiniz Akdeniz’dir, ileri” diye hedef gösterilirken hep aynı inanç, halkına güven duygusu ve deha söz konusuydu. Savaşı, üstün güçlere, dünya desteğine rağmen kazandıran da bunlardı.

Cumhuriyetin yolunu açan, devrimlerin filizlenmesini sağlayan, bağımsız ve özgür Türkiye’nin müjdecisi 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun. Başta ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum.


Haber okunma sayısı: 1562Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ