MUSTAFA ÖZACAR PANDEMİ SÜRECİNİ DEĞERLENDİRDİ

mustafa-ozacar-pandemi-surecini-degerlendirdi

Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, pandemi sürecini değerlendirdiği bir toplantı düzenledi.
21 Mayıs 2020 Perşembe 15:06

Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, pandemi sürecini değerlendirdiği bir toplantı düzenledi. 

Gelibolu Belediye Başkanı Özacar, sık sık sağlığın herşeyden önce geldiğini ifade ettiği açıklamalarında pandemi sürecinde belediyenin yaptığı yardımlardan ve çalışmalardan söz etti.Özacar; pandemi sürecinde yardıma muhtaç bin 800 vatandaşa yardımda bulunulduğunu belirterek, aynı süreç içerisinde ilçe merkezi ve köylerde 115 bin 613 adet maske, bin 136 adet koruyucu kıyafet ile kamu kurum ve kuruluşları başta olmak üzere, esnafların ve işletmelerin dezenfekte edildiğini ifade etti. Özacar, bu çalışmalar kapsamında bin 475 litre dezenfektan kullanıldığını, bunun yanında kamu binalarına 122 adet dezenfektab aparatı verildiğini belirtti. 

Özacar konuşmasının devamında alınan kararlar ve uygulamalardan söz ederek kurallara uyulması konusundaki çağrısını yinelerken, pandemi sürecinde belediyenin 808 adet gıda yardım kolisini ihtiyaç sahiplerine ulaştırdığını ifade etti. Özacar, bu gıda yardım kolilerinin teslim eden yardımsever kişi, kurum ve derneklere de ayrıca teşekkür etti. 

Özacar pandemi sürecinde, 204 aileye 81 ton 540 kg kömür ile 41 aileye de 20 ton odun verildiğini belirterek, ihtiyaç sahiplerine hasta yatağı, engelli aracı, kıyafet ve muhtelif taleplerin karşılandığını ifade etti.  Yardıma muhtaç vatandaşların ilçedeki Vefa Sosyal Destek Grubu ile birlikte Gelibolu Belediyesine de başvurabileceklerini belirten Özacar, pandemi sürecinde evde kalan vatandaşlara kitap hediye ettiklerini belirtti. Bayram süresince uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlaması sürecinde İlçe Hıfzıssıhha Kurulu'nun alacağı kararlar doğrultusunda faaliyet gösterecek olan işyerleri ve işletmelerin belirleneceğini ifade eden Özacar bunların kamuoyu ile paylaşılacağını söyledi.

Toplantıda öne çıkan konular genellikle kurallara uyulmaması olarak belirtilirken güvenlik güçlerinin ilçe giriş çıkışlarında gerekli emniyeti sağladıkları ama şehir içinde insanların duyarsızlığına sessiz kalındığı konusu gündeme geldi. Konunun öncelikle bir eğitim meselesi olmasına rağmen emniyet güçlerinin cezai işlem uygulaması gündeme geldi.Editör Notu: Gelibolu Belediye facebook sayfasından canlı yayınlanan toplantıda yayın organizasyonunun eksikliği ve teknik aksaklıklar ön plana çıktı. Önce belediye hoparlöründen yapılan anonsların başkan Özacar'ın sesini bastırması ve bunun bir kaç kez tekrarlanması, ardından yayının kesilmesi ve bir süre olmaması, sonrasında çalan telefonlar ve telefona cevap veren kişinin sesinin mikrofona yansıması, kapı açma kapama sesleri, öksürenler, tıksıranlar hepsi canlı ve doğal bir şekilde yayınlandı. Yayıncılık ciddi iştir. Tek kamera ve kameraya ait dahili mikrofon ile ses yalıtımı olmayan bir alanda yapılan yayınlar için önceden bir çalışma yapılması ve önlem alınması önemlidir. Gelibolu halkının bilgilendirilmesi açısından çok önemli olan bu tür canlı yayınların bundan sonra daha bir özenle yapılması beklentimizdir.  

 Haber : Osman Okan 


Haber okunma sayısı: 4111

Saklı Bahçe Petshop


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜ

    Misafir: GELİBOLUNUN SENELERDEN BERİ MASKE TAKMASI LAZIM KÖMÜR ZEHİRİNDEN KİM BİLİR MİLLETİN CİĞERLERİ NE HALE GELDİ BUNLARA KALSA 3000 YILINA KADAR DOĞALGAZ GELMEZ UYAN BAŞKAN UYAN 22 Mayıs 2020 10:13

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ