ÖZACAR "30 AĞUSTOS TARİHTE EŞİNE AZ RASTLANIR BİR KAHRAMANLIK DESTANIDIR"

ozacar-30-agustos-tarihte-esine-az-rastlanir-bir-kahramanlik-destanidir

30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan Gelibolu Belediye Başkanı Özacar, "Bu büyük zaferin üzerimize yüklediği sorumlulukların bilincindeyiz. Saygın ve güçlü olmak 30 Ağustos ruhuna sahip çıkmakla mümkündür" dedi.
29 Ağustos 2019 Perşembe 21:36

30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan Gelibolu Belediye Başkanı Özacar, "Bu büyük zaferin üzerimize yüklediği sorumlulukların bilincindeyiz. Saygın ve güçlü olmak 30 Ağustos ruhuna sahip çıkmakla mümkündür" dedi.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97.yıldönümü nedeniyle yazılı bir mesaj yayınlayan Gelibolu Belediye Başkanı M.Mustafa Özacar, 30 Ağustos’un Türk ulusunun Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verdiği bağımsızlık mücadelesinin, tarihte eşine az rastlanır bir kahramanlık destanının tarihi olduğunu vurguladı.

Başkan Özacar, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"İnönü’de, Eskişehir’de, Kütahya’da, Dumlupınar’da, Kocatepe’de destanlar yazan, İzmir’in dağlarında çiçekler açtıran, bağımsız bir vatan ve demokratik bir Cumhuriyetle kucaklaşmamızı sağlayan başta Atatürk olmak üzere cesur, özverili, birbirine kenetlenmiş atalarımızı 30 Ağustos Zafer Bayramının yıldönümünde saygı, minnet ve şükranla anıyor, bayramımızı sevinçle kutluyorum.  

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde Gelibolu Yarımadasında ‘Çanakkale Ruhu’ ile başlayan ve sonrasında Samsun’da, Havza’da, Amasya’da, Erzurum’da, Sivas’da ve nihayet Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılmasıyla birlikte Ankara’da ortaya konulan tavır Kurtuluş Zaferimizin müjdecisi olmuştur. Bu tavır ve bu eşsiz ruh bugün daha fazla anlaşılmalı ve yaşanmalıdır. Bu ruhun özünde; çalışmak, azim, cesaret, kararlılık, birlik ve beraberlik yatmaktadır. Zaferi kazandıran ruh bu ruhtur. Tüm bunlar tarifsiz bir millet ve vatan sevgisiyle anlaşılabilir. Sinesinden kahramanlar çıkarmayı çok iyi beceren bir milletin, dünya konjonktüründe tekrar saygın ve güçlü olmasının sırrı da budur. Bizler Gelibolulular olarak bu ruhu anlamış olmaktan onur duyuyoruz.

Her türlü misli olanakla mücadele eden Kuva-i Milliye Kahramanlarımız ve Kurtuluş Savaşı destanını yazanlar, bize emeklerinin, özverilerinin ve canlarının karşılığı olarak demokratik, bağımsız bir Cumhuriyet bırakmışlardır. 30 Ağustos; O’nların özverilerini hatırlama, bu hatıraya sahip çıkma, hatıranın gereğini yapma görevini omuzlarımıza yüklemiştir. Bu sorumlulukla vatanımıza ve Cumhuriyetimize sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bu duygularla başta büyük kahraman, Ulu Önder, bizi tutsaklıktan kurtaran lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla ve minnetle anıyorum. Kurtuluş savaşı kahramanlarımızın aziz ruhları önünde saygıyla eğiliyorum. Geçmişten bugüne ülkemiz için mücadele ederek büyük özverilerde bulunmuş parlak mazimizin her bir ferdini en iyi dileklerimle anıyorum. Zafer Bayramımız kutlu olsun."Haber okunma sayısı: 1956Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • ONLAR GERÇEK CHP LİYDİ

    Misafir: ONLAR GERÇEK CHP Lİ OLUP MUSTAFA KEMAL İN ASKERLERİYDİ ŞİMDİKİLER ÇAKMA CHP OLUP FIRILDAK KEMAL İN ASKERLERİDİR 10 Eylül 2019 09:02

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ