ÖZACAR: MİLLİ MÜCADELENİN 100.YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

ozacar-milli-mucadelenin-100yildonumu-kutlu-olsun

Gelibolu Belediye Başkanı Özacar, "1919; Bağımsızlıktır, Cumhuriyettir, Vatandır, Atatürk’tür" dedi.
17 Mayıs 2019 Cuma 17:32

"19 Mayıs, Atatürk’ü anmak kadar anlamaya da ışık tutsun. Gençliğimiz Atatürk ve yol arkadaşlarını örnek alsın. Mücadele ve başarı azmi sönmesin" diyen Gelibolu Belediye Başkanı Özacar, "1919; Bağımsızlıktır, Cumhuriyettir, Vatandır, Atatürk’tür" dedi. 

Gelibolu Belediye Başkanı M.Mustafa Özacar, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100.yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında, 19 Mayıs’ın milli şahlanışın sembolü, İstiklal mücadelesinin başlangıcı çağdaş, aydınlık Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasına uzanan sürecin ilk adımı olduğuna vurgu yaptı.

"Liderliğini Gelibolu’da da gösteren Atatürk’ün Samsun’a çıkışının, umutları yeşerten, kurtuluş inancını eyleme dönüştüren bir hareket olduğunun bilincindeyiz" diyen Başkan Özacar, kutlama mesajında, şu ifadeleri kullandı:"Anafartalar Kahramanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önderimizi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Samsun’a çıktığı günün yıldönümündeyiz. Gelibolulu’lar olarak, 19 Mayıs 1919’un, Milli Mücadelenin 100. yıldönümünü karşılamanın gurur ve mutluluğu içindeyiz.

19 Mayıs, hürriyet ve istiklal kıvılcımının yakıldığı, her türlü baskı ve zulmün reddedildiği, çağdaş bireyler olmaya giden yolda, fikri  hür, vicdanı  hür, irfanı  hür nesillerin örnek mücadelecisinin başlangıcıdır.

Muhteşem bir azim, eşsiz bir mücadele, örnek bir direnç, birlik ve beraberlik manası taşıyan 19 Mayıs bizler için hem bir dönüm noktası, hem ilham eseridir. İlmik ilmik kararlılık ve çalışmayla kat edilen yollardan ulaşılan nihai hedef ise bizim için kutsal bir emanettir. Bu emanete sahip çıkmak sorumluluğumuz ve boynumuzun borcudur. 

19 Mayıs, Atatürk’ü anmak kadar anlamaya da ışık tutsun. Umudumuz gençliğimiz, 1919 Türkiye’sinin durumunu araştırıp öğrenerek kendine yol haritası çıkarsın. Atatürk ve yol arkadaşlarını örnek alsın. Mücadele ve başarı azmi sönmesin. 1919; Bağımsızlıktır, Cumhuriyettir, Vatandır, Atatürk’tür. Bu eşsiz tarihi yazan büyük önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve özlemle anarken, tüm halkımızın ve gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun." Haber okunma sayısı: 1001Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER