Anket : GELİBOLU'NUN EN ÖNEMLİ SORUNU HANGİSİDİR? Tıklayınız

ÖZGÜR CEYLAN CHP'NİN 97'NCİ KURULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI

ozgur-ceylan-chpnin-97nci-kurulus-yildonumu-mesaji

Türk siyasi tarihinin en önemli gelişmelerine öncülük eden Cumhuriyet Halk Partisi’nin 97.Kuruluş Yıldönümünü partililerimizle birlikte kutlamanın coşkusunu yaşıyoruz.
08 Eylül 2020 Salı 15:51

Türk siyasi tarihinin en önemli gelişmelerine öncülük eden Cumhuriyet Halk Partisi’nin 97.Kuruluş Yıldönümünü partililerimizle birlikte kutlamanın coşkusunu yaşıyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Benim iki büyük eserim var. Biri Cumhuriyet Halk Partisi, biri Cumhuriyet” diyerek Cumhuriyet Halk Partisine atfettiği önemini net bir şekilde dile getirmiştir. Sana söz veriyoruz, her iki eserini de sonsuza dek yaşatmak için bütün benliğimizle mücadele etmeye devam edeceğiz.

Emperyalizme karşı yürütülen ulusal kurtuluş mücadelesinden doğan Cumhuriyet Halk Partisi, gerek kurtuluş savaşında gerekse cumhuriyetin kurulmasından sonra, ülkenin her alanda gelişmesi ve kalkınması için özveri ile çalışmış, milli ekonominin temellerini atmıştır. Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyetin temel niteliklerinin aşındırılmasına yönelik girişimlerin karşısında hep en ön safta yer almıştır.

Partimiz değişimin ve çağdaşlaşmanın adresidir. CHP ülkenin hızla sürüklendiği uçurumdan kurtarılması için hiçbir zaman sorumluluk almaktan çekinmemiştir. Çünkü CHP Türkiye’dir. Önümüzdeki süreçte bizi bekleyen en önemli görev; yeni bir Anayasa ile Güçlendirilmiş Demokratik Parlamenter Sisteme geçebilmek için toplumun bütün kesimlerine dokunmak ve ikna etmek olacaktır.Bunu başarabilir isek kuvvetler ayrılığı ilkesini yerleştirip yargının bağımsızlığı ve tarafsızlığını sağlar, hukukun üstünlüğünü yeniden tesis edebiliriz. Partili ve taraflı Cumhurbaşkanı uygulamasına son verebilmek için daha çok çalışmak durumundayız.

Düşünceyi ifade, örgütlenme ve basın özgürlüğünü koşulsuz güvence altına alacak ve Türkiye’nin toplumsal barışı ve huzurunu tesis edecek olan Cumhuriyet Halk Partisidir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün İlke ve Devrimlerine, Demokratik ve Laik Cumhuriyete bağlı kadrolardan oluşan Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye’nin ve ulusumuzun zor günlerinin sigortasıdır. Ve Cumhuriyeti demokrasi ile taçlandıracak olanda Cumhuriyet Halk Partisi olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle partimizin 97. kuruluş yıldönümünü örgütümüz ve tüm halkımız adına kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.


Haber okunma sayısı: 1715Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

ANKET

Gelibolu'nun En Önemli Sorunu Hangisidir?

Gelibolu'nun En Önemli Sorunu Hangisidir?

Ankete Katıl Sonuçlar