ÖZGÜR CEYLAN’DAN "19 EYLÜL ŞEHİTLER VE GAZİLER GÜNÜ" MESAJI

ozgur-ceylandan-19-eylul-sehitler-ve-gaziler-gunu-mesaji

Ceylan, 19 Eylül'de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e "Mareşal" rütbesi ve "Gazi" unvanı verilişi vesilesiyle tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha şükran ve minnetle anıyoruz" dedi.
18 Eylül 2019 Çarşamba 19:55

Ceylan, 19 Eylül'de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e "Mareşal" rütbesi ve "Gazi" unvanı verilişi vesilesiyle tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha şükran ve minnetle anıyoruz" dedi.

Bu Toprakları Bize Vatan Kılanlara Karşı Borcumuz Var

Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, "Şehitlerimiz ve Gazilerimiz, birlik ve bütünlüğümüzün, yurt sevgimizin, özgürlük ve bağımsızlığımızın en değerli simgelerindendir. Tarihimiz, vatan topraklarını kanlarıyla sulamış şehitlerimizin ve gazilerimizin fedakârlıklarıyla kazanılmış büyük zaferlerle doludur. 19 Eylül Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e "Mareşal" rütbesi ve "Gazi" unvanı verilişi vesilesiyle tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha şükran ve minnetle anıyoruz" dedi.

Türkiye Cumhuriyeti İlelebet Payidar Kalacaktır.

Ceylan bu millet vatan savunması söz konusu olduğunda şehitlik ve gazilik makamına ulaşmayı şeref kabul eder diyerek "Huzur ve güvenlik içinde yaşadığımız vatanımız, şehit ve gazilerimizin kahramanlıkları sayesinde bizlere miras kalmıştır. Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizin bizlere emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Bu toprakları bize vatan kılanlara karşı borcumuz var. Millet olarak bize düşen en büyük sorumluluklardan biri de gazilerimizin karşı karşıya oldukları sorunların çözümü noktasında duyarlı olmak ve sorumluluk almaktır" ifadelerini kullandı.Bağımsızlık ve özgürlük tutkusunun, Türk Ulusu'nun tarih boyunca ödün ermediği ilkelerden olduğunu belirten Ceylan, açıklamasında "Büyük Millet Meclisinin, Sakarya Zaferi'nden kısa süre sonra Mustafa Kemal Atatürk'e 'Mareşal rütbesi ve Gazi unvanı'nı vermesi, Türk Ulusu'nun Yüce Önder'e güveninin, sevgisinin ve bağlılığının anlatımı olmasının yanı sıra, O'nun kişiliğinde şehitlerimize ve gazilerimize duyduğu saygının da göstergesidir" ifadesine yer verdi.

Vatanı için şehit ve gazi olan kahramanlarımız milletimizin gönlünde sonsuza dek yaşayacaklardır. Büyük devlet adamı ve ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mareşallik ve Gazilik unvanı verilişinin yıldönümü ile Şehitler ve Gaziler Günü’nü kutluyorum. 

 


Haber okunma sayısı: 1499Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ