SUBAY VE ASTSUBAYLARA COVİD-19 BULAŞMIYOR MU?

subay-ve-astsubaylara-covid-19-bulasmiyor-mu

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, sözleşmeli erler için TBMM’de konuştu.
05 Kasım 2020 Perşembe 15:01

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, sözleşmeli erler için TBMM’de konuştu.

CHP Çanakkale Milletvekili ve Milli Savunma Komisyonu Üyesi Özgür Ceylan, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada 7250 sayılı kanunun yürürlüğe girmesine rağmen sözleşmeli erlerin küresel salgın bahane edilerek kışladan çıkartılmadığını ileri sürerek, "Covid-19 sadece sözleşmeli erleri mi tehdit ediyor, subay ve astsubaylara bulaşmıyor mu?" diye sordu.

Özgür Ceylan, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada sözleşmeli erlerin küresel salgın bahane edilerek kışladan dışarıya çıkmalarının yasaklanmasını gündeme getirdi. Özgür Ceylan, Milli Savunma Komisyonda sağlanan mutabakatın ardından üç ay önce Meclisin 7250 sayılı Kanun'u kabul ettiğini kaydederek, "Bu kanun 23 Temmuz 2020 tarih ve 31194 sayılı Resmî Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi" dedi. Özgür Ceylan, Kanunla, 6191 sayılı Sözleşmeli Erbaş ve Er Kanunu'nun 8'inci maddesinde değişiklik yapıldığını belirterek, "Sözleşmeli er ve erbaşların hafta içi ve hafta sonu mesai sonrası görev yerlerinden ayrılabilmeleri için izin verileceği hüküm altına alındı" diye konuştu.

Özgür Ceylan, sözleşmeli erlerden konuyla ilgili olarak çok sayıda şikâyet aldıklarını ifade ederken, "kanunun mürekkebi dahi kurumadan sözleşmeli er ve erbaşlar yüce Meclisin ortaya koyduğu iradeyi ve yaptığı kanuna güvenerek ailelerini birliklerinin bulunduğu şehirlere taşıdılar. Şimdiyse pandemi gerekçe gösterilerek kışladan dışarı çıkmaları yasaklanmış durumda” dedi. Özgür Ceylan, Milli Savunma Bakanlığı’nın uyguladığı yasağı eleştirerek sözleşmeli erlerin ailelerine hasret kaldığını belirtirken de, "Soruyorum: Covid-19 sadece sözleşmeli erleri mi tehdit ediyor, subay ve astsubaylara bulaşmıyor mu?" diye konuştu.

  


Haber okunma sayısı: 2586

Saklı Bahçe Petshop


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ