TKDK DESTEKLİ YENİ YATIRIMLAR İÇİN İMZALAR ATILIYOR

tkdk-destekli-yeni-yatirimlar-icin-imzalar-atiliyor

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Çanakkale İl Koordinatörlüğü ile 26 yatırımcı arasında koronavirüs tedbirlerine uyularak sözleşmeler imzalanıyor.
02 Haziran 2020 Salı 19:30

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Çanakkale İl Koordinatörlüğü ile 26 yatırımcı arasında koronavirüs tedbirlerine uyularak sözleşmeler imzalanıyor.

Tar
ım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Çanakkale İl Koordinatörlüğü ile IPARD II Programı Altıncı Başvuru Çağrı Dönemi kapsamında destek almaya hak kazanan 26 yatırımcı arasında koronavirüs tedbirlerine uyularak sözleşmeler imzalanıyor.

Sözleşme imzalamaya hak kazanan projeler: 9 adet kırsal turizm tesisi, 6 adet makine parkı, 5 adet yerel ürün işletmesi, 3 adet tıbbi aromatik bitki yetiştiriciliği, 2 adet arıcılık ve 1 adet yenilenebilir enerji yatırımlarıdır.

TKDK Çanakkale İl Koordinatör Vekili Mahmut Uçar, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; toplam yatırım tutarı yaklaşık 30.2 Milyon TL olan bu 26 adet yatırıma, projeler tamamlandığında yaklaşık 15.8 Milyon TL hibe ödemesi gerçekleştirileceğini ve böylece Çanakkale ve bölge ekonomisine katkı sağlanacağını belirtti.

Aynı zamanda, hayvan yetiştiriciliği (büyükbaş, küçükbaş, kanatlı) ve çiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi (tıbbi aromatik, süs bitkisi, fide fidan yetiştiriciliği, mantarcılık, arıcılık, zanaatkarlık, yöresel ürünler, kırsal turizm, su ürünleri yetiştiriciliği, makine parkları, yenilenebilir enerji) sektörleri ile ilgili çıkılan IPARD II Programı 9. Başvuru Çağrı İlanı kapsamında başvurularının kabul edilmeye başlandığını ifade eden İl Koordinatör Vekili Uçar, yatırım yapmak isteyenleri proje hazırlayarak TKDK Çanakkale İl Koordinatörlüğüne sunmaya davet etti.


Haber okunma sayısı: 5176Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ