TKDK’DAN YENİ HİBE ÇAĞRISI

tkdkdan-yeni-hibe-cagrisi

Çanakkale’nin de arasında bulunduğu 42 ilde faaliyet gösteren TKDK, bu dönemde yapılacak yatırımlara 1.2 Milyar TL hibe desteği verecek.
13 Mayıs 2020 Çarşamba 17:20

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), IPARD II Programı 9. Başvuru Çağrı İlanına çıktı. Bu çağrı ilanı kapsamında "Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar" ve "Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme" sektörlerinde yapılacak başvurular kabul edilecek.

Çanakkale’nin de arasında bulunduğu 42 ilde faaliyet gösteren TKDK, bu dönemde yapılacak yatırımlara 1.2 Milyar TL hibe desteği verecek.

TKDK Çanakkale İl Koordinatör Vekili Mahmut Uçar, tarımsal işletmelerin fiziki varlıklarına yönelik yatırımlar kapsamında büyükbaş ve küçükbaş hayvan, kaz ve hindi yetiştiriciliği ile ilgili mevcut ve yeni yapılacak yatırımların destekleneceğini, ayrıca broyler yetiştiriciliğinde ise mevcut işletmelerin modernizasyonunun desteklendiğini, çiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve iş geliştirme yatırımları kapsamında ise tıbbi aromatik bitki, süs bitkisi, fide fidan, su ürünleri yetiştiriciliği, arıcılık, yöresel ürünler, kırsal turizm, makine parkları ve yenilenebilir enerji konularında yapılacak yeni ve modernizasyon yatırımlarının destekleneceğini ifade etti. 

Bu çağrı ile birlikte, hayvancılık yatırımlarında % 50 – 70 oranında hibe desteği verileceğini ve proje başvurularının 01 Haziran - 03 Temmuz 2020 tarihleri arasında kabul edileceğini belirten İl Koordinatör Vekili Mahmut Uçar, çiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve iş geliştirme sektörlerindeki yatırımlarda ise % 55 oranında hibe desteği verileceğini ve proje başvurularının 01 – 26 Haziran 2020 tarihleri arasında kabul edileceğini belirtti.

TKDK projelerinde yatırımların, inşaat ve makine ekipman harcamaları ile proje hazırlık masraflarına destek verildiğini ve yatırımlarda KDV ve gelir vergisi gibi vergi muafiyetleri bulunduğunu işaret eden Uçar, çağrı ilanına çıkılan sektörlerle ilgili yatırım yapmak isteyen çiftçi, firma, kooperatif ve üretici örgütlerini proje hazırlayarak TKDK Çanakkale İl Koordinatörlüğüne sunmaya davet etti. 


Haber okunma sayısı: 3252

Haberin etiketleri:

çanakkale, tarım, kredi, hibe, kooperatif, enerji,
Saklı Bahçe Petshop


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ