TÜRKİYE’DE BAŞLICA ÖLÜM SEBEPLERİ BELLİ OLDU

turkiyede-baslica-olum-sebepleri-belli-oldu

Yapılan son araştırmaya göre Türkiye’de başlıca ölüm sebepleri belli oldu.
02 Temmuz 2019 Salı 15:33

Yapılan son araştırmaya göre Türkiye’de başlıca ölüm sebepleri belli olurken, dolaşım sistemi hastalıklarının en çok can alan nedenler arasında ilk sırada yer aldığı görüldü.

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, Türkiye’de ölüm sebeplerine yönelik yapılan araştırmayı inceledi. Ajans Press’in Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’de en ölümcül hastalık yüzde 38,4’lük bir oranla dolaşım sistemi hastalıkları olarak gözlemlendi. Raporda başlıca 6 ölüm sebebi ele alınırken, insanların canlarına kasteden diğer nedenler sırasıyla iyi ve kötü huylu tümörler (yüzde 19,7) solunum sistemi rahatsızlıkları (yüzde 12,5), sinir ve duyu organları rahatsızlıkları (yüzde 4,9), beslenme ve metabolizma rahatsızlıkları (yüzde 4,8) dış yaralanmalar ve zehirlenmeler (yüzde 4,4) olarak analiz edildi. Araştırmada oran olarak düşük olan ölümcül nedenler ise “diğer” başlığı altında 15,2 olarak verildi.

PRNet ve Ajans Press’in gerçekleştirdiği medya araştırmasında, konu ile ilgili yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu.  2018 yılından bugüne ölüm başlığı altında 145 bin 41 haber yansıması tespit edilirken,  kanser ve trafik kazaları sebebi ile hayatının kaybedenlerin daha çok medyanın gündeminde olduğu görüldü. 
Haber okunma sayısı: 1588

Haberin etiketleri:

türkiye, ölüm, tüik, rapor, tümör, hastalık, kanser, trafik,


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • SEBEBİ BELLİ

    Misafir: TÜRKİYE BU MANGAL YAPMA MANYAKLIĞINDAN VAZGEÇMEDİKÇE KANSER ORANLARI ARTACAK SİGARA DA BUNUN YANINDA MANGAL YAPMAK İNTİHARDIR. EN ÇOK KANSER VAKLASININ GÖRÜLDÜĞÜ KIRKLARELİ MANGAL İÇKİ VE SİGARA ÇILGINLIĞI İÇİNDE BİRİNCİ SIRADADIR. 18 Temmuz 2019 08:58

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ