'VEFA SOSYAL DESTEK GRUBU' OLUŞTURULDU

vefa-sosyal-destek-grubu-olusturuldu

Gelibolu'da sokağa çıkma yasağı uygulanan 65 yaş üzeri ve bağışıklık sistemi güçsüz, kronik rahatsızlığı olan ihtiyaç sahipleri için Vefa Sosyal Destek hattı oluşturuldu.
23 Mart 2020 Pazartesi 15:23

Gelibolu'da sokağa çıkma yasağı uygulanan 65 yaş üzeri ve bağışıklık sistemi güçsüz, kronik rahatsızlığı olan ihtiyaç sahipleri için Vefa Sosyal Destek Grubu oluşturuldu

T.C. İçişleri Bakanlığının, "65 Yaş ve Üstü ile Kronik Rahatsızlığı Olanlara Sokağa Çıkma Yasağı Genelgesi" yayınlamasının ardından sokağa çıkma yasağı kapsamına girenlerin ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için Gelibolu Kaymakamlığı ile Gelibolu Belediyesi birimlerinin yer aldığı "Vefa Sosyal Destek Grubu" hizmet vermeye başladı.

Vatandaşların Koranavirüs (Covid-19) salgınından korunmaları için alınan tedbirler nedeniyle mağdur olmamaları, başta sağlık olmak üzere tüm temel ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli tüm tedbirlerin alınmasına karar verildi. 

Gelibolu Kaymakamı Hakan Kılınçkaya, "ilçemiz özelinde "Vefa Sosyal Destek Gurubu" oluşturulmuştur. 65 yaş üstü yaşlılarımız ve kronik hastalarımıza yönelik çalışmalarımızla evden iletişimde ve ihtiyaç temininde herhangi bir aksaklığın yaşanmaması gayretinde olacağız" dedi.

Vatandaşlar, Vefa Sosyal Destek Grubu'nun 0-286-5666323 nolu telefonundan yardım isteyebilecekler.

 Haber : Osman Okan Haber okunma sayısı: 2456Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ