YENİ CORONAVİRÜS COVİD-19 TEDBİRLERİ AÇIKLANDI

yeni-coronavirus-covid-19-tedbirleri-aciklandi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sokağa çıkma kısıtlaması, uzaktan eğitim, spor müsabakaları, restoranlar, alışveriş merkezleri ve marketler ile ilgili alınan yeni tedbirleri açıkladı.
18 Kasım 2020 Çarşamba 09:54

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sokağa çıkma kısıtlaması, uzaktan eğitim, spor müsabakaları, restoranlar, alışveriş merkezleri ve marketler ile ilgili alınan yeni tedbirleri açıkladı. 

Coronavirüs Covid-19 pandemisinde artış gösteren hasta ve ölümler sonrası kısıtlamalar yeniden hayata geçirildi. Ak Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün akşam saatlerinde Covid-19'a karşı alınan tedbirleri açıkladı. 

Açıklamanın ardından İçişleri Bakanlığı tarafından Erdoğan'ın açıkladığı kısıtlamalara ilişkin genelge yayınlandı. Coronavirüs Covid-19 salgını nedeniyle alınan ve 20 Kasım Cuma günü saat 20.00'den itibaren uygulanacak kararlar şöyle:

1-) Yeni bir karara kadar hafta sonları 10.00 - 20.00 saatleri dışında sokağa çıkma kısıtlanacak, üretim, imalat ve tedarik zincirleri bundan muaf olacak. Pazar günü saat 20.00'den pazartesi sabah 05.00'e dek sokak kısıtlaması sürecek.

Sokağa çıkma kısıtlaması 21 Kasım Cumartesi günü saat 20.00'de başlayacak.

Hafta sonları sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı sürelerde vatandaşların özel araçlarıyla şehir içi ya da şehirler arası seyahate çıkmamaları esas olacak. İstisnai durumlarda izin alanlar özel araçlarıyla seyahat edebilecek.

2-) Yeni tedbirler kapsamında 65 yaş ve üzeri vatandaşlar 10.00 - 13.00 saatleri, 20 yaş altı vatandaşlar, 13.00 - 16.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek.3-) Ara tatilde olan okullardaki eğitim-öğretim, yıl sonuna kadar online olarak sürdürülecek.

4-) Alışveriş merkezleri, marketler, berber ve kuaför gibi işletmelerin çalışma süreleri saat 10.00 - 20.00 arası olarak sınırlanacak.

5-) Tüm spor müsabakaları seyircisiz oynanmaya devam edilecek. Halı sahaların faaliyetlerine ara verilecek.

6-) Sinemalar, sektörün talebine de uygun şekilde yıl sonuna kadar kapalı kalacak.

7-) Restoran, lokanta, kafe gibi yeme ­içme yerleri 10.00 - 20.00 saatleri arasında sadece paket servis veya gel ­al hizmeti verecek şekilde açık olabilecek.

Restoran, lokanta ve online yemek sipariş firmalarınca saat 20.00'den sonra sadece telefon ya da online sipariş üzerine paket servis hizmeti verilecek. 

: 


Haber okunma sayısı: 1068

Saklı Bahçe Petshop


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ