İSTANBUL HABERLERİ

EN YÜKSEK KİRA HARCAMASINI İSTANBULLULAR YAPIYOR

en-yuksek-kira-harcamasini-istanbullular-yapiyor 2016, 2017, 2018 yıllarının toplam verileri incelendiğinde en çok konut ve kira, gıda ve alkolsüz içecekler ve ulaştırmaya harcama yapıldığı görüldü.

ÖZACAR, MARMARA BELEDİYELER BİRLİĞİ TOPLANTISINA KATILDI

ozacar-marmara-belediyeler-birligi-toplantisina-katildi İstanbul Kongre Merkezinde düzenlenen Marmara Belediyeler Birliği toplantıları devam ediyor.

GEÇEN YIL 323 BİN 918 KİŞİ TÜRKİYE’DEN GÖÇ ETTİ

gecen-yil-323-bin-918-kisi-turkiyeden-goc-etti 2018 yılında Türkiye’den göç eden kişi sayısı 323 bin 918 oldu.

KORAY AYDIN'DAN SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ

koray-aydindan-secim-degerlendirmesi- İYİ Parti Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, İstanbul seçimiyle ilgili bir açıklama yaptı.

YABANCI VATANDAŞLAR EN ÇOK İSTANBUL’DAN KONUT ALDI

yabanci-vatandaslar-en-cok-istanbuldan-konut-aldi Türkiye’de geçtiğimiz yıl yabancı uyruklu vatandaşlara 39 bin 663 adet konut satışı oldu.

GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİNİN EN FAZLA OLDUĞU ŞEHİRLER BELLİ OLDU

gurultu-kirliliginin-en-fazla-oldugu-sehirler-belli-oldu Dünyadaki en fazla gürültü kirliliği nerelerde oluyor belli olurken, Türkiye’den İstanbul’un ilk sıralara yerleştiği görüldü.

GEÇEN YIL 73 BİN 861 HIRSIZLIK OLAYI YAŞANDIK

gecen-yil-73-bin-861-hirsizlik-olayi-yasandik 2018 yılında yaşanan hırsızlık sayısı belli olurken, bu tür olayların en çok İstanbul, Ankara ve İzmir’de yaşandığı görüldü.

TÜRKİYE’DE ÜNİVERSİTE OKUYAN SURİYELİ SAYISI 20 BİN 701

turkiyede-universite-okuyan-suriyeli-sayisi-20-bin-701 Türkiye’de üniversite okuyan Suriyeli öğrenci sayısı incelendiğinde toplamda 20 bin 701 öğrenicinin ülkemizde eğitim aldığı görüldü.

İSTANBUL’DAKİ YEŞİL ALAN ORANI YÜZDE 2,2

istanbuldaki-yesil-alan-orani-yuzde-22 Dünya üzerinde farklı şehirler sahip olduğu yeşil alana göre sıralanırken, İstanbul’un yüzde 2,2 oranla son sırada yer aldığı saptandı.

EN FAZLA SURİYELİ İSTANBUL’DA YAŞIYOR

en-fazla-suriyeli-istanbulda-yasiyor 2018 Aralık verileri incelendiğinde Türkiye’deki geçici koruma altındaki Suriyeli sayısı 3 milyon 622 bin 366 olarak görülüyor.

ÖZGÜR CEYLAN; ÇANAKKALE – İSTANBUL UÇAK SEFERLERİNİ SORDU

ozgur-ceylan-canakkale--istanbul-ucak-seferlerini-sordu CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Çanakkale – İstanbul uçak seferlerinin 26 Ekim’den bu yana yapılmadığını hatırlattı.

AVRUPA’NIN EN YOĞUN TRAFİKLİ ŞEHİRLERİ BELLİ OLDU

avrupanin-en-yogun-trafikli-sehirleri-belli-oldu Avrupa kentleri arasında trafiği en yoğun olan şehirler belli oldu.

KAMERA ELİNDE GELECEĞİN CEBİNDE YARIŞMASI SONUÇLANDI

kamera-elinde-gelecegin-cebinde-yarismasi-sonuclandi Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği "Kamera Elinde Geleceğin Cebinde" kısa film yarışmasının sonuçları açıklandı.

AON "İYİLİK PEŞİNDE" GÖNÜLLÜLERİ KORUNCUKLAR İÇİN KOŞTU

aon-iyilik-pesinde-gonulluleri-koruncuklar-icin-kostu Aon’un gönüllüleri 40’ıncı Vodafone İstanbul Maratonu’nda adımlarını Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı’na destek olmak için attı.

İSTANBUL VE ANTALYA AVRUPA’NIN EN ÇOK ZİYARET EDİLEN ŞEHİRLERİ ARASINDA

istanbul-ve-antalya-avrupanin-en-cok-ziyaret-edilen-sehirleri-arasinda Avrupa’nın en çok ziyaret edilen şehirleri belli olurken, Türkiye’den İstanbul ve Antalya’nın ilk 10’da yer alması dikkat çekti.

TÜRKİYE’NİN BEŞ BÜYÜK İLİ DÜNYANIN EN PAHALI ŞEHİRLERİ LİSTESİNDE

turkiyenin-bes-buyuk-ili-dunyanin-en-pahali-sehirleri-listesinde Dünyadan farklı şehirlerin yaşam maliyeti endeksleri açıklanırken, Türkiye’den İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya’nın da bu listede olduğu görüldü.

DÜNYANIN EN GÜÇLÜ ŞEHİRLERİ BELLİ OLDU

dunyanin-en-guclu-sehirleri-belli-oldu Her yıl düzenli olarak hazırlanan Küresel Güçlü Şehir Endeksi‘nin 2017 yılı verileri açıklandı.

ANKARALILARIN YÜZDE 70’İ ŞEHİRDEKİ YEŞİL ALANDAN MEMNUN

ankaralilarin-yuzde-70i-sehirdeki-yesil-alandan-memnun Dünya üzerindeki 109 farklı şehir baz alınarak yapılan araştırmaya göre, Türkiye’den Ankaralılar’ın yüzde 70’inin şehirdeki yeşil alanlardan memnun olduğu görüldü.

KONUT FİYATLARINDA EN YÜKSEK 5 İL BELLİ OLDU

konut-fiyatlarinda-en-yuksek-5-il-belli-oldu Endeksa.com konut fiyatlarında en yüksek 5 ilin değerlerini açıkladı.

GEÇEN AY 105 BİN 154 KONUT SATIN ALDIK

gecen-ay-105-bin-154-konut-satin-aldik 2018 yılının Ağustos ayında Türkiye genelinde 105 bin 154 konut satın alındı.

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ