Kültür Sanat

8 MART’TA KADINLARA ÜCRETSİZ FİLM GÖSTERİMİ

8-martta-kadinlara-ucretsiz-film-gosterimi Demet Akbağ ve Zafer Algöz’ün yer aldığı "Görevimiz Tatil" isimli film 8 Mart Kadınlar Günü’nde AKM’de bayanlara özel ücretsiz olarak gösterilecek.

GELİBOLU’DA, KADINLAR GÜNÜNE ÖZEL CUMHURİYET DÖNEMİ ŞAPKALARI SERGİSİ

geliboluda-kadinlar-gunune-ozel-cumhuriyet-donemi-sapkalari-sergisi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel Dr. Ceyhun Berkol tarafından hazırlanan “Cumhuriyet Kadını ile Güzel” isimli şapka koleksiyonu sergisini ilçe halkı ile buluşuyor.

OCAK AYINDA EN ÇOK KONUŞTUĞUMUZ DİZİLER BELLİ OLDU

ocak-ayinda-en-cok-konustugumuz-diziler-belli-oldu Yeni yılın ilk ayında en çok konuşulan televizyon dizileri belli oldu.

2018 YILINDA EN ÇOK MÜSLÜM FİLMİNİ İZLEDİK

2018-yilinda-en-cok-muslum-filmini-izledik Müslüm Gürses’in yaşam öyküsünü konu alan Müslüm filminin 6 milyon 271 bin 688 kişi ile birinci sıraya yerleştiği görüldü.

DÜNYACA ÜNLÜ "HUBBLE BUBBLE SHOW" GELİBOLU’YA GELİYOR

dunyaca-unlu-hubble-bubble-show-geliboluya-geliyor Gösterime girdiği her yerde ilgiyle izlenen, dünyaca ünlü "Hubble Bubble Show" gösterisi Gelibolu da gerçekleşecek.

KAMERA ELİNDE GELECEĞİN CEBİNDE YARIŞMASI SONUÇLANDI

kamera-elinde-gelecegin-cebinde-yarismasi-sonuclandi Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği "Kamera Elinde Geleceğin Cebinde" kısa film yarışmasının sonuçları açıklandı.

TÜRKLER’İN YÜZDE 63’Ü SEYAHAT DÜZENLEMELERİNİ AKILLI TELEFON İLE YAPIYOR

turklerin-yuzde-63u-seyahat-duzenlemelerini-akilli-telefon-ile-yapiyor Türk gezginlerin yüzde 63’ünün tüm seyahat düzenlemelerini akıllı telefon aracılığı ile yaptığı görüldü.

EKRANLARIN EN ÇOK KONUŞULAN DİZİLERİ BELLİ OLDU

ekranlarin-en-cok-konusulan-dizileri-belli-oldu Televizyon ekranlarında Kasım ayının en çok konuşulan dizileri belli oldu.

ADRAMYTTEION'DAN TROAS'A KAMPLI BİSİKLET TURU YAPILDI

adramytteiondan-troasa-kampli-bisiklet-turu-yapildi 2018 Troya Yılı etkinlikleri kapsamında "Adramytteion'dan Troas'a Kamplı Bisiklet Turu" gerçekleştirildi.

ERASMUS OKUL ORTAKLIĞI PROJESİ GELİBOLU'DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

erasmus-okul-ortakligi-projesi-geliboluda-gerceklestirildi Gelibolu Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Erasmus Okul Ortaklığı Projesine ev sahipliği yaptı.

OPET’İN ARKEO-KÖY’E DÖNÜŞTÜRDÜĞÜ TEVFİKİYE’DE SANAT GÜNLERİ BAŞLADI

opetin-arkeo-koye-donusturdugu-tevfikiyede-sanat-gunleri-basladi 12 yıldır yürüttüğü 'Tarihe Saygı Projesi' ile Gelibolu Yarımadası’na ve bölgenin tarihine sahip çıkan OPET, 6. Çanakkale Bienali’nin ana destekçisi oldu.

EKRANLARIN EN ÇOK KONUŞULAN DİZİLERİ BELLİ OLDU

ekranlarin-en-cok-konusulan-dizileri-belli-oldu Televizyon ekranlarının Eylül ayında en çok konuşulan dizileri belli oldu.

MÜZE SAYISI YÜZDE 5 ARTTI

muze-sayisi-yuzde-5-artti 2017 yılı istatistikleri incelendiğinde, Türkiye genelindeki müze sayısı 2016 yılına oranla yüzde 5 arttı.

OPET 2018 TROYA YILI’NDA "ÇANAKKALE TROYA TATLISI"NI BÖLGEYE ARMAĞAN EDİYOR

opet-2018-troya-yilinda-canakkale-troya-tatlisini-bolgeye-armagan-ediyor Antik Çağ’ın Globi Tatlısı’nı Çanakkale’ye hediye eden OPET, bölgedeki şeflere özel tatlı yapımı atölyesi düzenledi

DÜNYADA 750 MİLYON KİŞİ OKUMA YAZMA BİLMİYOR

dunyada-750-milyon-kisi-okuma-yazma-bilmiyor Son 50 yıldır okuma yazma oranında önemli artışlar kaydedilirken, dünya üzerinde hala 750 milyon kişinin okuma yazma bilmediği belirlendi.

YEMEK, SANAT VE MÜZİK ALANINDAKİ EN İYİ ŞEHİRLER BELLİ OLDU

yemek-sanat-ve-muzik-alanindaki-en-iyi-sehirler-belli-oldu Dünya üzerinde yer alan farklı şehirlerde en iyi sanat, müzik ve yemek lokasyonları belirlendi.

TÜRKİYE’DEKİ EVLERDE ORTALAMA 179 KİTAP BULUNUYOR

turkiyedeki-evlerde-ortalama-179-kitap-bulunuyor Kitap sayılarını konu alan son veriler incelendiğinde, Türkiye’de en üst sosyoekonomik dilimde yer alan hanelerde ortalama 179 kitabın yer aldığı belirlendi.

GELİBOLU BELEDİYESİ YAZ ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR

gelibolu-belediyesi-yaz-etkinlikleri-devam-ediyor Gelibolu Belediyesi tarafından Festivale alternatif olarak gerçekleştirilen "Yaz Etkinlikleri" devam ediyor.

FESTİVAL YOK YAZ ETKİNLİKLERİ VAR!

festival-yok-yaz-etkinlikleri-var Gelibolu Belediyesi 21.Uluslararası Gelibolu Altın Sardalya Kültür ve Sanat Festivali'ni erteleyerek yerine "Yaz Etkinlikleri" düzenliyor.

EKRANLARIN EN ÇOK KONUŞULAN DİZİLERİ BELLİ OLDU

ekranlarin-en-cok-konusulan-dizileri-belli-oldu Televizyon ekranları birbirinden heyecanlı dizilerle ekran yarışını sürdürürken, reyting rekabeti geçtiğimiz ay da kıyasıya devam etti.