Kültür Sanat

GELİBOLU BELEDİYESİ 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI

gelibolu-belediyesi-29-ekim-cumhuriyet-bayrami-kutlamalari Gelibolu Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında bir dizi etkinliğe imza atıyor.

THE BODRUM CUP FESTİVALİ SES GETİRECEK

the-bodrum-cup-festivali-ses-getirecek The Bodrum Cup, 31’inci yılında da tüm dünyada adından söz ettirecek.

GELİBOLULU ÖĞRENCİLER 'DUVARLAR VE KÖPRÜLER' PROJESİNE KATILDI

gelibolulu-ogrenciler-duvarlar-ve-kopruler-projesine-katildi Gelibolu Mehmet Akif Ersoy Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri, Erasmus "Duvarlar ve Köprüler" projesi etkinliğine katıldılar.

ÇAN’LI ÇOCUKLARA TİYATRO EĞLENCESİ

canli-cocuklara-tiyatro-eglencesi Çan Belediyesi Kültürel ve Sanatsal Faaliyetler kapsamında hafta sonu çocuklar ve aileleri için dolu dolu geçti.

EYLÜL AYINDA EN ÇOK SEN ANLAT KARADENİZ KONUŞULDU

eylul-ayinda-en-cok-sen-anlat-karadeniz-konusuldu Televizyon ekranlarının en çok konuşulan dizileri belli olurken, yeni sezon heyecanı ve kanalların yeni dizi projeleri büyük yankı uyandırdı.

BÜLENT ÖZ, KOSOVA’DA BUSİNESS FORUM PRİZREN’E KATILDI

bulent-oz-kosovada-business-forum-prizrene-katildi Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, bu yıl Kosova’da 6'ncısı düzenlenen Business Forum Prizren’e katıldı ve ziyaretler gerçekleştirdi.

OPET ARKEO-KÖY TEVFİKİYE 4.SANAT DÜNLERİ YAPILDI

opet-arkeo-koy-tevfikiye-4sanat-dunleri-yapildi OPET Arkeo-Köy Tevfikiye Sanat Günleri’nin dördüncüsüne ev sahipliği yaptı.

GELİBOLU'DA BİR İLK MOTOFEST ETKİNLİĞİ YAPILDI

geliboluda-bir-ilk-motofest-etkinligi-yapildi Gelibolu Motosiklet Derneği tarafından ilk kez düzenlenen "Motofest" etkinliği sona erdi.

1.GELİBOLU 1915 MOTOSİKLET ETKİNLİĞİ YAPILIYOR

1gelibolu-1915-motosiklet-etkinligi-yapiliyor Gelibolu 1915 Motosiklet Derneği tarafından 1'incisi düzenlenen etkinlik 31 Ağustos 2019 Cumartesi günü organize ediliyor.

"ZAMANIN İÇİNDE" SERGİSİ OPET’İN DESTEĞİYLE TROYA MÜZESİ’NDE

zamanin-icinde-sergisi-opetin-destegiyle-troya-muzesinde OPET’in Tarihe Saygı Projesi kapsamında desteklediği "Zamanın İçinde" sergisi, Troya Müzesi’nin süreli sergi salonunda açıldı.

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI GELİBOLU’DA ZİYNET SALİ KONSERİ İLE TAÇLANACAK

30-agustos-zafer-bayrami-geliboluda-ziynet-sali-konseri-ile-taclanacak 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97.yıldönümünde Türk Pop Müziğinin güçlü seslerinden Ziynet Sali, Balıkhane Meydanında sahne alacak.

TROYA EFSANESİNİ SON TROYALILAR ANLATIYOR 'ANLAT TROYA'

troya-efsanesini-son-troyalilar-anlatiyor-anlat-troya Çanakkale Gelibolu Yarımadası’nda 13 yıldır yürüttüğü "Tarihe Saygı Projesi" ile bölgenin tarihine sahip çıkan OPET, 2018 Troya Yılı kapsamında geçtiğimiz yıl Tevfikiye Köyü’nü Arkeo-köy’e

TİYATROYA İLGİ HER GEÇEN YIL ARTIYOR

tiyatroya-ilgi-her-gecen-yil-artiyor 2018 yılında sinema seyirci sayısında düşüş yaşanırken, tiyatro seyirci sayısının 2016-2017 sezonun da olduğu gibi geçen sezonda yükselişte olduğu görüldü.

OPET, TEVFİKİYE ARKEO-KÖY’ÜN 'EN GÜZEL EVİ'Nİ SEÇTİ

opet-tevfikiye-arkeo-koyun-en-guzel-evini-secti OPET, Troya Milli Parkı bölgesindeki çalışmalarına devam ediyor.

GELECEK TURİZMDE BAŞVURU TARİHİ UZATILDI

gelecek-turizmde-basvuru-tarihi-uzatildi Bölgelerinin doğasını, kültürünü, tarihi yerlerini ve ürün çeşitliliğini turizme kazandırmaya yönelik yenilikçi fikirleri olanlar için başvurular 28 Haziran’a kadar devam edecek.

YENİKÖY İLKOKULU KÜLTÜR VE SİNEMA GEZİSİ YAPILDI

yenikoy-ilkokulu-kultur-ve-sinema-gezisi-yapildi Yeniköy Ilkokulu tarafından kültür ve sinema gezisi düzenlendi.

EVREŞE'DE "BAHÇEDE SANAT VAR" BAHAR ŞENLİĞİ YAPILDI

evresede-bahcede-sanat-var-bahar-senligi-yapildi Gelibolu'ya bağlı Evreşe beldesi Orgeneral Nurettin Ersin İlk ve Orta okulu öğrencileri ve öğretmenleri "Bahçede Sanat Var" bahar şenliği düzenlediler.

OPET, ARKEO-KÖY TEVFİKİYE'DE KÜLTÜR-SANAT DOLU BİR GÜN YAŞATTI

opet-arkeo-koy-tevfikiyede-kultur-sanat-dolu-bir-gun-yasatti Tevfikiye’de gerçekleştirilen kültür ve sanat etkinlikleri genç-yaşlı her kesimden sanatseverin büyük ilgisiyle gerçekleşti.

GELİBOLU'DA BİR İLK KUKLA TİYATROSU!

geliboluda-bir-ilk-kukla-tiyatrosu Gelibolu'ya ilk kez Kukla Tiyatrosu geliyor.

GEÇEN YIL 61 BİN 235 KİTAP YAYIMLANDI

gecen-yil-61-bin-235-kitap-yayimlandi 2018 yılında 67 bin 135 materyalin Uluslararası Standart Kitap Numarası aldığı tespit edildi.