Kültür Sanat

GELİBOLU MUTFAK KÜLTÜRÜ GELECEĞE TAŞINIYOR

gelibolu-mutfak-kulturu-gelecege-tasiniyor Gelibolu'nun girişimci iş adamlarından Süleyman Burak Batır, son projesi "Damaktaki Gelibolu - Gelibolu Mutfak Kültürü" ile ilçenin unutulmaya yüz tutmuş yöresel değerlerini yeniden gün yüzüne

'RAFADAN TAYFA' İLGİYLE İZLENİYOR

rafadan-tayfa-ilgiyle-izleniyor Gelibolu Belediyesi tarafından yarıyıl tatili nedeniyle öğrencilere ücretsiz sunulan "Rafadan Tayfa" isimli film ilgiyle izleniyor.

OPET’TEN TROYA’YA ‘ETNO - KÖY’

opetten-troyaya-etno---koy OPET, Çıplak Köyü ile Troya bölgesinin dönüşümüne öncülük etmeye devam ediyor.

ÇAN BELEDİYESİ TİYATRO OKULU ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

can-belediyesi-tiyatro-okulu-calismalarina-devam-ediyor Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, Çan Belediyesi Tiyatro Okulunun genç ve yetişkin grubu Fikr-i Gırgırın devam eden çalışmalarını ziyaret etti ve oyunlarına ortak oldu.

GELİBOLU MUSİKİ DERNEĞİ KOROSU MÜZİKSEVERLERLE BULUŞTU

gelibolu-musiki-dernegi-korosu-muzikseverlerle-bulustu Kısa süre önce kurulan ve haftanın belirli günlerinde çalışmalarını sürdüren Gelibolu Musiki Derneği korusu ilk konserini verdi.

GELİBOLU'DA İKİ LİSE ORTAK GEZİ DÜZENLEDİ

geliboluda-iki-lise-ortak-gezi-duzenledi Gelibolu Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Gelibolu Armatör Yakup Aksoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi birlikte Kapadokya ve Ankara Anıtkabir gezileri düzenledir.

GELİBOLU MUSİKİ DERNEĞİ KOROSU SAHNE ALIYOR

gelibolu-musiki-dernegi-korosu-sahne-aliyor Gelibolu Musiki Derneği, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Gelibolu Piri Reis Meslek Yüksek Okulu işbirliği ile düzenlediği "Üç Nesil El Ele Kuruluş Konseri" gerçekleşiyor.

BAŞKAN BÜLENT ÖZ EL SANATLARI ATÖLYESİNİ ZİYARET ETTİ

baskan-bulent-oz-el-sanatlari-atolyesini-ziyaret-etti Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, seramik ve el sanatları atölyesini ziyaret etti.

EĞİTİM-İŞ ÜYELERİ YEMEKTE BULUŞTU

egitim-is-uyeleri-yemekte-bulustu Eğitim-İş Sendikası Gelibolu Şubesi üyeleri, Dayanışma ve 24 Kasım Öğretmenler Günü Yemeğinde bir araya geldiler.

GELİBOLU BELEDİYESİ 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI

gelibolu-belediyesi-29-ekim-cumhuriyet-bayrami-kutlamalari Gelibolu Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında bir dizi etkinliğe imza atıyor.

THE BODRUM CUP FESTİVALİ SES GETİRECEK

the-bodrum-cup-festivali-ses-getirecek The Bodrum Cup, 31’inci yılında da tüm dünyada adından söz ettirecek.

GELİBOLULU ÖĞRENCİLER 'DUVARLAR VE KÖPRÜLER' PROJESİNE KATILDI

gelibolulu-ogrenciler-duvarlar-ve-kopruler-projesine-katildi Gelibolu Mehmet Akif Ersoy Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri, Erasmus "Duvarlar ve Köprüler" projesi etkinliğine katıldılar.

ÇAN’LI ÇOCUKLARA TİYATRO EĞLENCESİ

canli-cocuklara-tiyatro-eglencesi Çan Belediyesi Kültürel ve Sanatsal Faaliyetler kapsamında hafta sonu çocuklar ve aileleri için dolu dolu geçti.

EYLÜL AYINDA EN ÇOK SEN ANLAT KARADENİZ KONUŞULDU

eylul-ayinda-en-cok-sen-anlat-karadeniz-konusuldu Televizyon ekranlarının en çok konuşulan dizileri belli olurken, yeni sezon heyecanı ve kanalların yeni dizi projeleri büyük yankı uyandırdı.

BÜLENT ÖZ, KOSOVA’DA BUSİNESS FORUM PRİZREN’E KATILDI

bulent-oz-kosovada-business-forum-prizrene-katildi Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, bu yıl Kosova’da 6'ncısı düzenlenen Business Forum Prizren’e katıldı ve ziyaretler gerçekleştirdi.

OPET ARKEO-KÖY TEVFİKİYE 4.SANAT DÜNLERİ YAPILDI

opet-arkeo-koy-tevfikiye-4sanat-dunleri-yapildi OPET Arkeo-Köy Tevfikiye Sanat Günleri’nin dördüncüsüne ev sahipliği yaptı.

GELİBOLU'DA BİR İLK MOTOFEST ETKİNLİĞİ YAPILDI

geliboluda-bir-ilk-motofest-etkinligi-yapildi Gelibolu Motosiklet Derneği tarafından ilk kez düzenlenen "Motofest" etkinliği sona erdi.

1.GELİBOLU 1915 MOTOSİKLET ETKİNLİĞİ YAPILIYOR

1gelibolu-1915-motosiklet-etkinligi-yapiliyor Gelibolu 1915 Motosiklet Derneği tarafından 1'incisi düzenlenen etkinlik 31 Ağustos 2019 Cumartesi günü organize ediliyor.

"ZAMANIN İÇİNDE" SERGİSİ OPET’İN DESTEĞİYLE TROYA MÜZESİ’NDE

zamanin-icinde-sergisi-opetin-destegiyle-troya-muzesinde OPET’in Tarihe Saygı Projesi kapsamında desteklediği "Zamanın İçinde" sergisi, Troya Müzesi’nin süreli sergi salonunda açıldı.

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI GELİBOLU’DA ZİYNET SALİ KONSERİ İLE TAÇLANACAK

30-agustos-zafer-bayrami-geliboluda-ziynet-sali-konseri-ile-taclanacak 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97.yıldönümünde Türk Pop Müziğinin güçlü seslerinden Ziynet Sali, Balıkhane Meydanında sahne alacak.