Kültür Sanat

TROYA EFSANESİNİ SON TROYALILAR ANLATIYOR 'ANLAT TROYA'

troya-efsanesini-son-troyalilar-anlatiyor-anlat-troya Çanakkale Gelibolu Yarımadası’nda 13 yıldır yürüttüğü "Tarihe Saygı Projesi" ile bölgenin tarihine sahip çıkan OPET, 2018 Troya Yılı kapsamında geçtiğimiz yıl Tevfikiye Köyü’nü Arkeo-köy’e

TİYATROYA İLGİ HER GEÇEN YIL ARTIYOR

tiyatroya-ilgi-her-gecen-yil-artiyor 2018 yılında sinema seyirci sayısında düşüş yaşanırken, tiyatro seyirci sayısının 2016-2017 sezonun da olduğu gibi geçen sezonda yükselişte olduğu görüldü.

OPET, TEVFİKİYE ARKEO-KÖY’ÜN 'EN GÜZEL EVİ'Nİ SEÇTİ

opet-tevfikiye-arkeo-koyun-en-guzel-evini-secti OPET, Troya Milli Parkı bölgesindeki çalışmalarına devam ediyor.

GELECEK TURİZMDE BAŞVURU TARİHİ UZATILDI

gelecek-turizmde-basvuru-tarihi-uzatildi Bölgelerinin doğasını, kültürünü, tarihi yerlerini ve ürün çeşitliliğini turizme kazandırmaya yönelik yenilikçi fikirleri olanlar için başvurular 28 Haziran’a kadar devam edecek.

YENİKÖY İLKOKULU KÜLTÜR VE SİNEMA GEZİSİ YAPILDI

yenikoy-ilkokulu-kultur-ve-sinema-gezisi-yapildi Yeniköy Ilkokulu tarafından kültür ve sinema gezisi düzenlendi.

EVREŞE'DE "BAHÇEDE SANAT VAR" BAHAR ŞENLİĞİ YAPILDI

evresede-bahcede-sanat-var-bahar-senligi-yapildi Gelibolu'ya bağlı Evreşe beldesi Orgeneral Nurettin Ersin İlk ve Orta okulu öğrencileri ve öğretmenleri "Bahçede Sanat Var" bahar şenliği düzenlediler.

OPET, ARKEO-KÖY TEVFİKİYE'DE KÜLTÜR-SANAT DOLU BİR GÜN YAŞATTI

opet-arkeo-koy-tevfikiyede-kultur-sanat-dolu-bir-gun-yasatti Tevfikiye’de gerçekleştirilen kültür ve sanat etkinlikleri genç-yaşlı her kesimden sanatseverin büyük ilgisiyle gerçekleşti.

GELİBOLU'DA BİR İLK KUKLA TİYATROSU!

geliboluda-bir-ilk-kukla-tiyatrosu Gelibolu'ya ilk kez Kukla Tiyatrosu geliyor.

GEÇEN YIL 61 BİN 235 KİTAP YAYIMLANDI

gecen-yil-61-bin-235-kitap-yayimlandi 2018 yılında 67 bin 135 materyalin Uluslararası Standart Kitap Numarası aldığı tespit edildi.

'ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNE' ŞİİR OKUMA YARIŞMASI YAPILDI

canakkale-sehitlerine-siir-okuma-yarismasi-yapildi "18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi" dolayısıyla lise öğrencileri arasında "Çanakkale Şehitlerine" Şiir Okuma Yarışması il finali yapıldı.

YENİKÖY İLKOKULU ŞEHİTLİK GEZİSİ DÜZENLEDİ

yenikoy-ilkokulu-sehitlik-gezisi-duzenledi Gelibolu'ya bağlı Yeniköy İlkokulu öğrencileri, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi dolayısıyla bir etkinliğe katıldılar.

8 MART’TA KADINLARA ÜCRETSİZ FİLM GÖSTERİMİ

8-martta-kadinlara-ucretsiz-film-gosterimi Demet Akbağ ve Zafer Algöz’ün yer aldığı "Görevimiz Tatil" isimli film 8 Mart Kadınlar Günü’nde AKM’de bayanlara özel ücretsiz olarak gösterilecek.

GELİBOLU’DA, KADINLAR GÜNÜNE ÖZEL CUMHURİYET DÖNEMİ ŞAPKALARI SERGİSİ

geliboluda-kadinlar-gunune-ozel-cumhuriyet-donemi-sapkalari-sergisi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel Dr. Ceyhun Berkol tarafından hazırlanan “Cumhuriyet Kadını ile Güzel” isimli şapka koleksiyonu sergisini ilçe halkı ile buluşuyor.

OCAK AYINDA EN ÇOK KONUŞTUĞUMUZ DİZİLER BELLİ OLDU

ocak-ayinda-en-cok-konustugumuz-diziler-belli-oldu Yeni yılın ilk ayında en çok konuşulan televizyon dizileri belli oldu.

2018 YILINDA EN ÇOK MÜSLÜM FİLMİNİ İZLEDİK

2018-yilinda-en-cok-muslum-filmini-izledik Müslüm Gürses’in yaşam öyküsünü konu alan Müslüm filminin 6 milyon 271 bin 688 kişi ile birinci sıraya yerleştiği görüldü.

DÜNYACA ÜNLÜ "HUBBLE BUBBLE SHOW" GELİBOLU’YA GELİYOR

dunyaca-unlu-hubble-bubble-show-geliboluya-geliyor Gösterime girdiği her yerde ilgiyle izlenen, dünyaca ünlü "Hubble Bubble Show" gösterisi Gelibolu da gerçekleşecek.

KAMERA ELİNDE GELECEĞİN CEBİNDE YARIŞMASI SONUÇLANDI

kamera-elinde-gelecegin-cebinde-yarismasi-sonuclandi Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği "Kamera Elinde Geleceğin Cebinde" kısa film yarışmasının sonuçları açıklandı.

TÜRKLER’İN YÜZDE 63’Ü SEYAHAT DÜZENLEMELERİNİ AKILLI TELEFON İLE YAPIYOR

turklerin-yuzde-63u-seyahat-duzenlemelerini-akilli-telefon-ile-yapiyor Türk gezginlerin yüzde 63’ünün tüm seyahat düzenlemelerini akıllı telefon aracılığı ile yaptığı görüldü.

EKRANLARIN EN ÇOK KONUŞULAN DİZİLERİ BELLİ OLDU

ekranlarin-en-cok-konusulan-dizileri-belli-oldu Televizyon ekranlarında Kasım ayının en çok konuşulan dizileri belli oldu.

ADRAMYTTEION'DAN TROAS'A KAMPLI BİSİKLET TURU YAPILDI

adramytteiondan-troasa-kampli-bisiklet-turu-yapildi 2018 Troya Yılı etkinlikleri kapsamında "Adramytteion'dan Troas'a Kamplı Bisiklet Turu" gerçekleştirildi.