Kültür Sanat

OPET ARKEO-KÖY TEVFİKİYE 4.SANAT DÜNLERİ YAPILDI

opet-arkeo-koy-tevfikiye-4sanat-dunleri-yapildi OPET Arkeo-Köy Tevfikiye Sanat Günleri’nin dördüncüsüne ev sahipliği yaptı.

GELİBOLU'DA BİR İLK MOTOFEST ETKİNLİĞİ YAPILDI

geliboluda-bir-ilk-motofest-etkinligi-yapildi Gelibolu Motosiklet Derneği tarafından ilk kez düzenlenen "Motofest" etkinliği sona erdi.

1.GELİBOLU 1915 MOTOSİKLET ETKİNLİĞİ YAPILIYOR

1gelibolu-1915-motosiklet-etkinligi-yapiliyor Gelibolu 1915 Motosiklet Derneği tarafından 1'incisi düzenlenen etkinlik 31 Ağustos 2019 Cumartesi günü organize ediliyor.

"ZAMANIN İÇİNDE" SERGİSİ OPET’İN DESTEĞİYLE TROYA MÜZESİ’NDE

zamanin-icinde-sergisi-opetin-destegiyle-troya-muzesinde OPET’in Tarihe Saygı Projesi kapsamında desteklediği "Zamanın İçinde" sergisi, Troya Müzesi’nin süreli sergi salonunda açıldı.

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI GELİBOLU’DA ZİYNET SALİ KONSERİ İLE TAÇLANACAK

30-agustos-zafer-bayrami-geliboluda-ziynet-sali-konseri-ile-taclanacak 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97.yıldönümünde Türk Pop Müziğinin güçlü seslerinden Ziynet Sali, Balıkhane Meydanında sahne alacak.

TROYA EFSANESİNİ SON TROYALILAR ANLATIYOR 'ANLAT TROYA'

troya-efsanesini-son-troyalilar-anlatiyor-anlat-troya Çanakkale Gelibolu Yarımadası’nda 13 yıldır yürüttüğü "Tarihe Saygı Projesi" ile bölgenin tarihine sahip çıkan OPET, 2018 Troya Yılı kapsamında geçtiğimiz yıl Tevfikiye Köyü’nü Arkeo-köy’e

TİYATROYA İLGİ HER GEÇEN YIL ARTIYOR

tiyatroya-ilgi-her-gecen-yil-artiyor 2018 yılında sinema seyirci sayısında düşüş yaşanırken, tiyatro seyirci sayısının 2016-2017 sezonun da olduğu gibi geçen sezonda yükselişte olduğu görüldü.

OPET, TEVFİKİYE ARKEO-KÖY’ÜN 'EN GÜZEL EVİ'Nİ SEÇTİ

opet-tevfikiye-arkeo-koyun-en-guzel-evini-secti OPET, Troya Milli Parkı bölgesindeki çalışmalarına devam ediyor.

GELECEK TURİZMDE BAŞVURU TARİHİ UZATILDI

gelecek-turizmde-basvuru-tarihi-uzatildi Bölgelerinin doğasını, kültürünü, tarihi yerlerini ve ürün çeşitliliğini turizme kazandırmaya yönelik yenilikçi fikirleri olanlar için başvurular 28 Haziran’a kadar devam edecek.

YENİKÖY İLKOKULU KÜLTÜR VE SİNEMA GEZİSİ YAPILDI

yenikoy-ilkokulu-kultur-ve-sinema-gezisi-yapildi Yeniköy Ilkokulu tarafından kültür ve sinema gezisi düzenlendi.

EVREŞE'DE "BAHÇEDE SANAT VAR" BAHAR ŞENLİĞİ YAPILDI

evresede-bahcede-sanat-var-bahar-senligi-yapildi Gelibolu'ya bağlı Evreşe beldesi Orgeneral Nurettin Ersin İlk ve Orta okulu öğrencileri ve öğretmenleri "Bahçede Sanat Var" bahar şenliği düzenlediler.

OPET, ARKEO-KÖY TEVFİKİYE'DE KÜLTÜR-SANAT DOLU BİR GÜN YAŞATTI

opet-arkeo-koy-tevfikiyede-kultur-sanat-dolu-bir-gun-yasatti Tevfikiye’de gerçekleştirilen kültür ve sanat etkinlikleri genç-yaşlı her kesimden sanatseverin büyük ilgisiyle gerçekleşti.

GELİBOLU'DA BİR İLK KUKLA TİYATROSU!

geliboluda-bir-ilk-kukla-tiyatrosu Gelibolu'ya ilk kez Kukla Tiyatrosu geliyor.

GEÇEN YIL 61 BİN 235 KİTAP YAYIMLANDI

gecen-yil-61-bin-235-kitap-yayimlandi 2018 yılında 67 bin 135 materyalin Uluslararası Standart Kitap Numarası aldığı tespit edildi.

'ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNE' ŞİİR OKUMA YARIŞMASI YAPILDI

canakkale-sehitlerine-siir-okuma-yarismasi-yapildi "18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi" dolayısıyla lise öğrencileri arasında "Çanakkale Şehitlerine" Şiir Okuma Yarışması il finali yapıldı.

YENİKÖY İLKOKULU ŞEHİTLİK GEZİSİ DÜZENLEDİ

yenikoy-ilkokulu-sehitlik-gezisi-duzenledi Gelibolu'ya bağlı Yeniköy İlkokulu öğrencileri, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi dolayısıyla bir etkinliğe katıldılar.

8 MART’TA KADINLARA ÜCRETSİZ FİLM GÖSTERİMİ

8-martta-kadinlara-ucretsiz-film-gosterimi Demet Akbağ ve Zafer Algöz’ün yer aldığı "Görevimiz Tatil" isimli film 8 Mart Kadınlar Günü’nde AKM’de bayanlara özel ücretsiz olarak gösterilecek.

GELİBOLU’DA, KADINLAR GÜNÜNE ÖZEL CUMHURİYET DÖNEMİ ŞAPKALARI SERGİSİ

geliboluda-kadinlar-gunune-ozel-cumhuriyet-donemi-sapkalari-sergisi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel Dr. Ceyhun Berkol tarafından hazırlanan “Cumhuriyet Kadını ile Güzel” isimli şapka koleksiyonu sergisini ilçe halkı ile buluşuyor.

OCAK AYINDA EN ÇOK KONUŞTUĞUMUZ DİZİLER BELLİ OLDU

ocak-ayinda-en-cok-konustugumuz-diziler-belli-oldu Yeni yılın ilk ayında en çok konuşulan televizyon dizileri belli oldu.

2018 YILINDA EN ÇOK MÜSLÜM FİLMİNİ İZLEDİK

2018-yilinda-en-cok-muslum-filmini-izledik Müslüm Gürses’in yaşam öyküsünü konu alan Müslüm filminin 6 milyon 271 bin 688 kişi ile birinci sıraya yerleştiği görüldü.