GELİBOLU’DA, KADINLAR GÜNÜNE ÖZEL CUMHURİYET DÖNEMİ ŞAPKALARI SERGİSİ

geliboluda-kadinlar-gunune-ozel-cumhuriyet-donemi-sapkalari-sergisi

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel Dr. Ceyhun Berkol tarafından hazırlanan “Cumhuriyet Kadını ile Güzel” isimli şapka koleksiyonu sergisini ilçe halkı ile buluşuyor.
08 Mart 2019 Cuma 10:36

Gelibolu Belediyesi kültür etkinlikleri kapsamında, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel Dr. Ceyhun Berkol tarafından hazırlanan "Cumhuriyet Kadını ile Güzel" isimli şapka koleksiyonu sergisini ilçe halkı ile buluşturuyor.

Gelibolu Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında anlamlı ve özel bir sergiye ev sahipliği yapacak. T.C. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Ceyhun Berkol tarafından hazırlanan sergi, Atatürk Kültür Merkezi’nde 8 Mart Cuma günü saat 17.30’da yapılacak açılış ile görücüye çıkacak.

Cumhuriyetin kurucusu Atatürk’ün giysi ve aksesuarlardaki yeniliklere verdiği önemi anlatan "Cumhuriyet Kadını ile Güzel" serginin hazırlayıcı Dr. Ceyhun Berkol, koleksiyonunda bulunan, 1920, 1930 ve 1940’lı yılların Türkiyesi’nde kullanılan kadın şapka modellerini Gelibolulu sanatseverler ile buluşturacak.Haber okunma sayısı: 1149

Reklam Alanı - 3


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER