OSMANLI BASININDA ÇANAKKALE SAVAŞI FOTOĞRAF SERGİSİ

osmanli-basininda-canakkale-savasi-fotograf-sergisi

"103 Yıl önce Osmanlı basınında Çanakkale Savaşı" temalı fotoğraf sergisi 13 Mart'ta açılacak.
09 Mart 2018 Cuma 16:07

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Çanakkale İl Müdürlüğü (BYEGM) tarafından düzenlenecek olan "103 yıl önce Osmanlı basınında Çanakkale Savaşı" temalı fotoğraf sergisi 13 Mart 2018 tarihinde açılacak. 

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Çanakkale İl Müdürlüğü, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103.Yıl Dönümü Törenleri kapsamında 13-19 Mart 2018 tarihleri arasında fotoğraf sergisi düzenleyecek.

"103 yıl önce Osmanlı basınında Çanakkale Savaşı" temalı fotoğraf sergisi kapsamında dönemin önemli gazete ve dergilerinden derlenen 40 adet fotoğraf sergilenecek.Harp Aşkından Kahramanlık Örnekleri 

Şanlı ordumuzun kahramanlık ve harp aşkından örneklerin anlatıldığı fotoğraf sergisinde İngiliz ve Fransızların kirli savaş oyunlarının yanı sıra Osmanlı ile düşmanlarının arasındaki medeniyet mukayeseleri de çarpıcı bir şekilde ortaya konuyor. Osmanlı topçularının inanılmaz savunmasıyla batırılan veya ağır hasara uğrayan düşman zırhlılarına ait fotoğraflar da sergide yer alacaktır.

Osmanlı Basınının Önde Gelen Yayınları

Beyazıt Devlet Kütüphanesi arşivinden derlenen Harp Mecmuası, Tasvir-i Efkar, Tanin, Harbi Umumi Panoraması ve İkdam gibi Osmanlı basınının prestijli yayınlarında Çanakkale Savaşı’na ilişkin yayımlanan haberler Türkçe çevirileriyle birlikte 13 Mart 2018 tarihinde saat 17.30’da Esas 17 Burda AVM’de Çanakkale halkıyla buluşacak.Haber okunma sayısı: 1976Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER