SAĞLIK HABERLERİ

YARIŞ YATLARININ BAYRAKLARI ENGELLİLERDEN

yaris-yatlarinin-bayraklari-engellilerden Yarış yatlarını süsleyen rengarenk bayraklar Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı'nın özel öğrencileri tarafından hazırlandı.

CEYLAN; DOKTOR YETERSİZLİĞİNDE HASTALAR ÖLÜYOR MU?

ceylan-doktor-yetersizliginde-hastalar-oluyor-mu CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Biga Devlet Hastanesini gündeme getirdi.

ÖZACAR; "ANNELERİMİZ AİLELERİMİZİN YAPI TAŞIDIR"

ozacar-annelerimiz-ailelerimizin-yapi-tasidir Özacar, "Dünyanın en eşsiz varlıkları annelerin en güzel gününü içten saygı ve sevgiyle kutluyorum" dedi.

ÇANAKKALE TABİP ODASI BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

canakkale-tabip-odasi-basin-aciklamasi-yapti Çanakkale Tabip Odası tarafından yapılan açıklama da, "Savaşın, halk sağlığı sorunu olduğunu söylemekten vazgeçmeyeceğiz" denildi.

SAĞLIKTA ŞİDDETİ ÖNLEME YASASI ÇIKARILSIN!

saglikta-siddeti-onleme-yasasi-cikarilsin 17 Nisan "Sağlıkta Şiddete Karşı Mücadele Günü" ilan edilsin.

ÇANAKKALE TABİP ODASI '14 MART TIP BAYRAMI' AÇIKLAMASI

canakkale-tabip-odasi-14-mart-tip-bayrami-aciklamasi Çanakkale Tabip Odası Başkanı Eftal Yıldırım, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir açıklama yaptı.

KRİZ KOŞULLARINDA TÜRKİYE SAĞLIK ORTAMI

kriz-kosullarinda-turkiye-saglik-ortami Çanakkale Tabip Odası Başkanı Dr. Eftal Yıldırım, kriz koşullarında Türkiye'de sağlık koşulları ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı.

AVRUPA’DAKİ SAĞLIKLI YAŞAM SÜRELERİ AÇIKLANDI

avrupadaki-saglikli-yasam-sureleri-aciklandi Avrupa ülkelerindeki kadın ve erkeklerin sağlıklı yaşam süreleri açıklandı.

YILLIK ORTALAMA 17,8 LİTRE SÜT TÜKETİYORUZ

yillik-ortalama-178-litre-sut-tuketiyoruz Ülkelerin yıllık ortalama süt tüketim miktarları belli olurken, İrlanda’nın yıllık 125 litre süt tüketimi ile zirveyi elinde bulundurduğu görüldü.

ÖZGÜR CEYLAN: ÇANAKKALE HASTANELERİNİ MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

ozgur-ceylan-canakkale-hastanelerini-meclis-gundemine-tasidi Ceylan, Çanakkale'nin doktor açığını Sağlık Bakanına sordu.

HER 10 KİŞİDEN 9’U İLK AYDA SPORU BIRAKIYOR

her-10-kisiden-9u-ilk-ayda-sporu-birakiyor Hevesle spora başlayıp sağlıklı ve fit olma yolunda ilk adımı atan pek çok kişi spor hakkında yapılan yanlışlardan dolayı kısa sürede spordan soğuyor.

ÇANAKKALE TABİP ODASI "BARIŞ ve HEKİMLİK DEĞERLERİ" AÇIKLAMASI

canakkale-tabip-odasi-baris-ve-hekimlik-degerleri-aciklamasi "Barış ve hekimlik değerleri" için 27 Aralık'ta Ankara Adliye'sindeyiz, açıklaması.

KADINLAR ERKEKLERDEN UZUN YAŞIYOR

kadinlar-erkeklerden-uzun-yasiyor Dünya üzerindeki tüm ülkelerde kadınların erkeklerden daha uzun yaşadığı görüldü.

İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIKLI YAŞAM YÜRÜYÜŞÜ

ilce-saglik-mudurlugu-saglikli-yasam-yuruyusu Gelibolu İlçe Sağlık Müdürlüğü sağlıklı yaşam yürüyüşü organize etti.

ÖZACAR’IN "3 ARALIK ENGELLİLER GÜNÜ" MESAJI

ozacarin-3-aralik-engelliler-gunu-mesaji Özacar, "Engelli insanların sorunlarına sağlıklı ve kalıcı çözüm üretilmesi el birliği ile yapılacak gayretlerle mümkün olabilir" diyen.

DÜNYANIN EN FAZLA SİGARA TÜKETEN ÜLKELERİ BELLİ OLDU

dunyanin-en-fazla-sigara-tuketen-ulkeleri-belli-oldu Dünya üzerinde en fazla sigara içen ülkeler belli olurken, Türkiye’nin bu listenin 24’üncü sırasında yer aldığı saptandı.

KOAH HASTALARI İÇİN AŞI UYARISI

koah-hastalari-icin-asi-uyarisi- KOAH hastaları zatürre aşılarını ihmal etmemeli. Zatürre aşısı KOAH’ın kontrolünü kolaylaştırabilir.

CEYLAN: HASTANELERİN "AMELİYAT YAPMIYORUZ!" DEMESİ KABUL EDİLEMEZ

ceylan-hastanelerin-ameliyat-yapmiyoruz-demesi-kabul-edilemez Özgür Ceylan, Kendi hastanızı ameliyat edemezken sağlık turizmini nasıl yapacaksınız?

"ARTIK YETER! BIRAKIN, DOKTORLAR İŞLERİNİ YAPSINLAR!"

artik-yeter-birakin-doktorlar-islerini-yapsinlar Sağlıkta Dönüşüm Programı, piyasa odaklı bir programdır. Bu program sağlık hizmetini "meta", hastayı da "müşteri" olarak kabul etmektedir.

HEKİMLERE VE SAĞLIK ÇALIŞANLARINA SALDIRI BU KEZ HÜKÜMET'TEN GELDİ

hekimlere-ve-saglik-calisanlarina-saldiri-bu-kez-hukumetten-geldi Çanakkale Tabip Odası Başkanlığı, "Sağlıkla İlgili Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi" ile ilgili açıklama yaptı.

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ