SAVAŞ HABERLERİ

ÇANAKKALE BİR DİRİLİŞTİR

canakkale-bir-dirilistir CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Çanakkale Kara Savaşlarının 105.Yıldönümünde bir açıklama yaptı.

KARA SAVAŞLARI BÜYÜK BİR KAHRAMANLIĞIN ÖRNEĞİDİR

kara-savaslari-buyuk-bir-kahramanligin-ornegidir CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Çanakkale Kara Savaşlarının 105. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

MUHARREM ERKEK: 18 MART ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ AÇIKLAMASI

muharrem-erkek-18-mart-canakkale-deniz-zaferi-aciklamasi CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ile ilgili basın açıklaması yaptı.

ÖZGÜR CEYLAN’DAN "19 EYLÜL ŞEHİTLER VE GAZİLER GÜNÜ" MESAJI

ozgur-ceylandan-19-eylul-sehitler-ve-gaziler-gunu-mesaji Ceylan, 19 Eylül'de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e "Mareşal" rütbesi ve "Gazi" unvanı verilişi vesilesiyle tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha şükran ve minnetle anıyoruz" dedi.

CHP'Lİ ERKEK: “100 YIL ÖNCEKİ GİBİ AYNI İNANÇ VE HEYECANLA

-chpli-erkek-100-yil-onceki-gibi-ayni-inanc-ve-heyecanla Muharrem Erkek; "Vapurdan inenlerin Samsun topraklarına attıkları ilk adım, kurtuluşun ve kuruluşun da ilk adımıydı" dedi.

ÇANAKKALE TABİP ODASI BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

canakkale-tabip-odasi-basin-aciklamasi-yapti Çanakkale Tabip Odası tarafından yapılan açıklama da, "Savaşın, halk sağlığı sorunu olduğunu söylemekten vazgeçmeyeceğiz" denildi.

GELİBOLU ŞEHİTLERİNE YÜRÜYOR VE ŞEHİTLERİNİ ANMA ETKİNLİĞİ

gelibolu-sehitlerine-yuruyor-ve-sehitlerini-anma-etkinligi Gelibolu Derneği ile Gelibolu Tarih ve Çevre Derneği ortaklaşa bir proje gerçekleştirecek.

ÇANAKKALE TABİP ODASI "BARIŞ ve HEKİMLİK DEĞERLERİ" AÇIKLAMASI

canakkale-tabip-odasi-baris-ve-hekimlik-degerleri-aciklamasi "Barış ve hekimlik değerleri" için 27 Aralık'ta Ankara Adliye'sindeyiz, açıklaması.

ÖZACAR’IN 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJI

ozacarin-19-eylul-gaziler-gunu-mesaji Gelibolu Belediye Başkanı Özacar, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

MUHARREM ERKEK’İN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI AÇIKLAMASI

muharrem-erkekin-30-agustos-zafer-bayrami-aciklamasi CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

ÖZGÜR CEYLAN’DAN "10 AĞUSTOS ANAFARTALAR ZAFERİ" MESAJI

ozgur-ceylandan-10-agustos-anafartalar-zaferi-mesaji Ceylan, "Anafartalar Zaferi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün güçlü liderliği ve askeri dehası ile kazanılmıştır.

MUHARREM ERKEK: "KARA SAVAŞLARI BÜYÜK ZAFERİN BİR BAŞKA KAPISIDIR"

muharrem-erkek-kara-savaslari-buyuk-zaferin-bir-baska-kapisidir Erkek; "18 Mart gibi, Deniz Zaferi gibi, başka bir zaferin kapılarının da 25 Nisan'da açıldığını söyledi.

SİNAN MEYDAN, "AMAÇLARI ATATÜRK'SÜZ BİR ÇANAKKALE TARİHİ YAZMAK"

sinan-meydan-amaclari-ataturksuz-bir-canakkale-tarihi-yazmak Tarihçi - Yazar Sinan Meydan Gelibolu'da Atatürk Kültür Merkezi'nde Çanakkale Zaferi ve Mustafa Kemal konulu bir söyleşi gerçekleştirdi.

ÇANAKKALE SAVAŞLARINDA GALATASARAYLILAR SERGİSİ

canakkale-savaslarinda-galatasaraylilar-sergisi Galatasaray Lisesi Kültür ve Sanat Merkezi'nde, "Çanakkale Savaşlarında Galatasaraylılar" sergisi açılıyor.

ÖZACAR: ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 103.YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

ozacar-canakkale-zaferinin-103yildonumu-kutlu-olsun Özacar, "Eşine az rastlanır bir kahramanlığın, toprakları vatan kılan bir mücadelenin, bağrından lider çıkaran bir destanın, Çanakkale Zaferi’nin 103.Yıldönümü kutlu olsun" dedi.

OSMANLI YAHUDİLERİ SERGİSİ ÇANAKKALE'DE AÇILIYOR

osmanli-yahudileri-sergisi-canakkalede-aciliyor Çanakkale'de "1.Dünya Savaşı ve Osmanlı Yahudileri" sergisi açılacak.

OSMANLI BASININDA ÇANAKKALE SAVAŞI FOTOĞRAF SERGİSİ

osmanli-basininda-canakkale-savasi-fotograf-sergisi "103 Yıl önce Osmanlı basınında Çanakkale Savaşı" temalı fotoğraf sergisi 13 Mart'ta açılacak.

CHP'Lİ VEKİLLERDEN TBMM'DE SERT TEPKİ

chpli-vekillerden-tbmmde-sert-tepki CHP Çanakkale Milletvekilleri Muharrem Erkek ve Bülent Öz, (ÇOMÜ) İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Abdullah Akın’a, TBMM’de sert sözlerle yüklendi.

CHP’Lİ ERKEK: "CESUR KALEM UĞUR MUMCU’YU ANIYORUZ"

chpli-erkek-cesur-kalem-ugur-mumcuyu-aniyoruz Erkek; "Cesur kalem, korkusuz bir araştırmacı, örnek gazeteci ve Atatürkçü Uğur Mumcu'yu bir kez daha anıyoruz".

MUHARREM ERKEK: "KAÇ TANE LİDER ÇAĞINI AŞTI?"

muharrem-erkek-kac-tane-lider-cagini-asti CHP'li Muharrem Erkek, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 79.Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ