GELİBOLUSPOR TRİATLON TAKIMI KAYALIKLARDA AĞIRLANDI

geliboluspor-triatlon-takimi-kayaliklarda-agirlandi

Geçtiğimiz ay 13 Temmuz da Isparta Eğirdir'de yapılan Türkiye Triatlon Şampiyonası'ndan başarılarla dönen Geliboluspor Triatlon takımı kayalıklarda misafir edildi.
05 Ağustos 2019 Pazartesi 10:52

Geçtiğimiz ay 13 Temmuz da Isparta Eğirdir'de yapılan Türkiye Triatlon Şampiyonası'ndan başarılarla dönen Geliboluspor Triatlon takımı kayalıklarda misafir edildi. 

Isparta'nın Eğirdir ilçesindeki Türkiye Triatlon Şampiyonası'nda Elif Polat genç kadınlarda Türkiye birincisi olurken. Minikler M3 kadınlar A kategorisinde (2005 doğumlular) Yosun Tutum ikinci, Halime Savran beşinci ve Narin Yaren ise altıncı oldular.

Bu dereceleriyle Geliboluspor Triatlon takımı Minikler M3 A Kategorisi Kadınlar Türkiye şampiyonu olarak büyük bir başarıya imza attı.Minikler M3 kadınlar B Kategorisinde ise (2006 doğumlular) Özümsu Aktan üçüncü, Feyzan Hilal Aslan ise yedinci olarak şampiyonayı tamamladılar.

Geliboluspor Triatlon takımı, 15 Temmuz da ise Kastamonu’da yapılan Türkiye Bisiklet Şaşmpiyonası'nda boy gösterdi. 

Kastamonu'da yapılan Türkiye Bisiklet Şampiyonası'nda Yıldız Kadınlarda Yosun Tutum üçüncü, İrem Güder dördüncü ve Halime Savran sekizinci oldular. Genç sporcuların bu dereceleriyle Geliboluspor Triatlon takımı Yıldız Kadınlarda takım halinde elde edilen başarı ile Türkiye Bisiklet Şampiyonu oldular.Isparta Eğirdir ve Kastamonu'da elde edilen bu iki şampiyonluk ile Gelibolu'ya dönen Geliboluspor Triatlon takımının genç sporcular, aileleri ve hocaları Halil Tuna, tüm yaz süresince antrenman yaptıkları Gelibolu kayalıklarda bulunan Hızır Kaya da, Gelibolu Derneği ile birlikte Serdar Azak, Murat Yakupoğlu, Sebahattin Bayri, Enver Şekerkaya, Mustafa Çakırlar, Yücer Ozan, Cavidan Azar, Mesut Azar, Ata Turşucu ve Adnan Dereli tarafından organize edilen etkinlikte imece usulü ağırlandılar.

Geliboluspor Triatlon takımının başarılı sporcularına çikolatalı kek ile meyva suyu ikram edilirken, bundan sonraki yaşamları için başarılar dilendi ve elde ettikleri başarıalrdan dolayı tebrik edilerek alkışlandılar.

Etkinliği organize eden ekip tarafından, bBu tür yarışmalarda Gelibolu'yu başarılı bir şekilde temsil eden genç sporculara, Gelibolu Belediyesi tarafından yapılan desteğin yanısıra Gelibolu Kaymakamlığı ile Gelibolu Ticaret ve Sanayi Odası tarafından da destek verilmesi ve ayrıca ödüllendirilmeleri istendi.

 Haber : Osman Okan Haber okunma sayısı: 1720Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER