GÜNEYLİSPOR SÜPER AMATÖR LİG DE

guneylispor-super-amator-lig-de

Çanakkale Birinci Amatör Lig de 2019-2020 sezonunu şampiyon tamamlayan Güneylispor Süper Amatör Lige yükseldi.
27 Mayıs 2020 Çarşamba 18:59

Çanakkale Birinci Amatör Lig de 2019-2020 sezonunu şampiyon tamamlayan Güneylispor Süper Amatör Lige yükseldi. 

Çanakkale Birinci Amatör Lig 2019-2020 sezonu son haftaya lider giren Güneylispor'un şampiyonluğu ile sona erdi.

Çanakkale Birinci Amatör Lig 2019-2020 sezonuna dünya genelinde yaşanan Coronavirüs Covid-19 salgını nedeniyle ligin son haftası öncesinde ara verilmişti. Ligin son haftasına lider giren Güneylispor Çanakkale Birinci Amatör Lig sezonunu Futbol İl Tertip Kurulunun almış olduğu tescil kararı ile şampiyon olarak tamamladı ve gelecek sezon Süper Amatör Lig de oynamaya hak kazandı.

Çanakkale Birinci Amatör Lig 2019-2020 Sezonunun 21.Haftasına 51 puan ve averaj ile Çanakkale Barbarosspor'un önünde lider giren Güneylispor, Coronavirüs Covid-19 salgını nedeniyle ara verilen lig de, Futbol İl Tertip Kurulu tarafından verilen ligin olduğu şekli ile tescil edilmesi sonucu şampiyonluğunu ilan etti.

Güneylispor ile aynı puanda bulunan ve averaj ile ikinci sırada bulunan Çanakkale Barbarosspor da Güneylispor gibi gelecek yıl Süper Amatör Lig de oynamaya hak kazanırken, yine alınan karar neticesinde lig de son iki sırada yer alan ve düşmeleri kesinleşmiş olan Yeşil Bayramiçspor ile Çanakkale Arslancaspor takımları ligden düştüler ve gelecek sezon İkinci Amatör Lig de yer alacaklar. 

Editör Notu: Şampiyon olan Güneylispor'un başkanı ve yönetim kurulu üyelerini, teknik ekibini ve taraftarlarını kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.  

 

 

  

 Haber : Osman Okan Haber okunma sayısı: 13729

Saklı Bahçe Petshop


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER