TURKCELL GELİBOLU MARATONU 6 EKİM'DE KOŞULACAK

turkcell-gelibolu-maratonu-6-ekimde-kosulacak

Turkcell sponsorluğunda bu yıl beşincisi düzenlenecek olan Gelibolu Maratonu 6 Ekim Pazar günü koşulacak.
04 Ekim 2019 Cuma 21:04

Turkcell sponsorluğunda bu yıl beşincisi düzenlenecek olan Gelibolu Maratonu 6 Ekim Pazar günü koşulacak. 

Gelibolu Yarımadası’nda gerçekleştirilecek olan beşinci Turkcell Gelibolu Maratonu bu yıl da 42 bin metrelik maraton, 21 bin metrelik yarı maraton, 10 bin metre koşusu ve 5 bin metre halk koşusu şeklinde olacak.

Turkcell Gelibolu Maratonunda bu yıl gerçekleştirilecek olan etkinliğin teması "Adımlar Fidana" olarak belirlenirken, her sporcu adına 10 fidan dikilecek.  6 Ekim Pazar günü saat 09.30'da başlayacak olan Turkcell Gelibolu Maratonunda 42 kilometrelik parkur, Morto Koyu’ndan start alacak.

Maraton ve Yarı Maraton için 09.30’da başlayacak yarışta sporcular Alçıtepe Köyü’nden geri dönerek parkurda iki tur atacak ve yine Morto Koyu’ndaki finiş noktasına gelecek. Yarı maratona katılacak sporcular, maratondaki parkurda bir tur atıp finişe gelecek. 10 kilometrelik koşu da aynı noktadan saat 10.00’da başlayacak. Fransız Anıtı ve İngiliz Mezarlığı’ndan geçecek olan sporcular Morto Koyu’nda yarışı noktalayacak. Büyük katılımın beklendiği halk koşusu ise saat 10.15’te aynı noktadan başlayacak ve 5 bin metre olarak koşulacak.

Turkcell Gelibolu Maratonu’nun artık klasikleşen "Maraton Fuarı" 4-5 Ekim’de Çanakkale 17 Burda AVM’de gerçekleştirilecek ve çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak.

 Haber : Osman Okan Haber okunma sayısı: 1039Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER